Harjoitusyksityiskohdat

Tampereen seudun torstaiharjoitus, Rauhaniemi

Laji: Suunnistus

Näkyvyys: Julkinen

Ajankohta: 25-03-21

Rastit ovat maastossa sunnuntain 28.3. (haetaan maanantaina). Karttoja saatavilla olemalla yhteydessä järjestäjään.

Harjoituksessa tulee huomioida terveysturvallisuus. Etäisyydet muihin kuin päivittäiseen lähipiiriin kuuluviin tulee olla yli 2 metriä. Kartat otetaan omatoimiperiaatteella ja karttamaksu pyydetään maksamaan suoraan tilille. Mikäli asiointitarvetta järjestäjän kanssa on, tulee käyttää kasvomaskia. Minkäänlaisia "spekulointiryhmiä" ei pidä syntyä. Huolehdi omasta ja harrastuskavereiden terveydestä!

Aika ja paikka: Rauhaniemi, torstai 25.3.2021 klo 17.00 - 19:00

Sijainti: Rauhaniemen uimarannan parkkipaikka, Tampere
https://goo.gl/maps/4ResDWmaX6LWK2UXA

Kartta: koko A4, 1 : 4000 / 5m

Maasto: Vaihteleva sprinttimaasto, mukana pieni pätkä polkurikasta metsämaastoa
Rata: Viidestä vedosta koostuva sprinttirata. Matka lyhintä reittiä noin 5,7km.

Lähdöt ja ajanotto: Porrastetut lähdöt

17:00 Akatemiaryhmän harjoitus, tähän lähtöön mukaan myös eri seurojen edustussuunnistajat ja RaN sekä VaHa
17:20 Kangasala SK:n suunnistajat
17:40 Kooveen suunnistajat
18:00 TP:n suunnistajat

Ei ajanottoa.

Harjoituksen teema: Ennakoiva reitinvalinta, seuraavan välin valinta tulee olla valmis ennen rastille saapumista.

Rastit: Pienet rastiliput maastossa ja kuitunauhat korttelissa. Ovat paikallaan maanantaihin 29.3. asti.

Linkit: 3Drerun http://3drerun.worldofo.com/?id=-16835446&type=info

Ilmoittautuminen: O-Skilssiin keskiviikkona 24.3. klo 21 mennessä.

Maksut: Harjoitus on ilmainen TP:n, Kooveen, KangSK:n, Rasti-Nokian ja Hakan jäsenille. Muiden seurojen jäsenille hinta on 4 € aikuinen ja 2 € 18 v tai nuorempi. Maksutavat: MobilePay tai käteisellä kartan jakajalle.

Yhteyshenkilö: Olli-Petteri Hirvonen, 040 5214176

 

Paikka: Leveys / Latitude: 61.513603264

Paikka: Pituus/ Longitude: 23.786898762

Julkaisija: oph Ylläpitäjät: oph Anttirantala tominarva Timolaurus JukkaA ssaarinen pasi.isokallio MikkoVainio heikki markus.ritala Kati Lammikko TOS seetis


Harjoituksen paikka


Ilmoittautuminen

Kirjaudu palveluun ensiin ja ilmoittaudu sitten harjoitukseen.


Ilmoittautuneet

Etunimi Sukunimi O-Skills käyttäjä Tyyppi Lisätiedot Aika Toimenpide
Timo Sild Timolaurus Ilmoittautuminen 28-08-2021
Mikko Vainio MikkoVainio Ilmoittautuminen 28-08-2021
Toni Venäläinen toniv Ilmoittautuminen 28-08-2021
Jouni Honkala jounih Ilmoittautuminen 28-08-2021
Pia Koivunen piakoivu Ilmoittautuminen 28-08-2021
Heidi Lammi-Mihaljov hjlammi Ilmoittautuminen 28-08-2021
Hannu Vehmaa have Ilmoittautuminen 28-08-2021
Petri Kuusinen PetriK Ilmoittautuminen 28-08-2021
Joona Vuorenmaa JoonaVuoren Ilmoittautuminen 2kpl 28-08-2021
Jyri Mustajoki JeeJee Ilmoittautuminen 28-08-2021
Marika Hara marika Ilmoittautuminen 28-08-2021
Essi Väisänen essiv Ilmoittautuminen 28-08-2021
Antti Härkönen AnttiHärkönen Ilmoittautuminen 28-08-2021
Riikka Koskinen RiikkaK Ilmoittautuminen 28-08-2021
Iida Koskinen IidaK Ilmoittautuminen 28-08-2021
Jukka Kallio jukka.kallio@tampere.fi Ilmoittautuminen 28-08-2021
Terhi Rajamäki Terhisk Ilmoittautuminen 28-08-2021
Arttu Ritala ritalarttu Ilmoittautuminen 28-08-2021
Tuomas Harju tumppi Ilmoittautuminen 28-08-2021
Jussi Lampinen JussiLampinen Ilmoittautuminen 28-08-2021
Markus Ritala markus.ritala Ilmoittautuminen 28-08-2021
Kaija Ilmoittautuminen 28-08-2021
Ulla-Maria Kovalainen uma Ilmoittautuminen 28-08-2021
Arja Nurminen nurminen.ae@gmail.com Ilmoittautuminen 3 kpl 28-08-2021
Pihla Lampinen pihlalampinen Ilmoittautuminen 28-08-2021
Valtteri Vigren Valtsu Ilmoittautuminen 28-08-2021
Samuli Saarinen ssaarinen Ilmoittautuminen 28-08-2021
Lumi Heinilä lumi.heinila Ilmoittautuminen 28-08-2021
Mikael Koskinen Mikael Ilmoittautuminen 28-08-2021
Sanni Kymäläinen Sanni Ilmoittautuminen 28-08-2021
Elli Punto ElliP Ilmoittautuminen 28-08-2021
Jarno Riikonen JarnoR Ilmoittautuminen 28-08-2021
Nuutti Vennelä NuuttiVennela Ilmoittautuminen 28-08-2021
Miika Vennelä miikaven Ilmoittautuminen 28-08-2021
Eetu Lehtovirta ee7u Ilmoittautuminen 28-08-2021
Siina Lampinen siinalampinen Ilmoittautuminen 28-08-2021
Alli Kajander AlliKajander Ilmoittautuminen Alli Kajander 28-08-2021
Ari Kilpi ari.kilpi63@gmail.com Ilmoittautuminen 28-08-2021
Hannu Heinelo HanskiH Ilmoittautuminen 28-08-2021
Sonja Juntunen sooseli Ilmoittautuminen 28-08-2021
Jasper Alajoutsi jasperalajoutsi Ilmoittautuminen 28-08-2021
Janne_M Ilmoittautuminen 28-08-2021
Annika Rantanen AnnikaR Ilmoittautuminen 2kpl 28-08-2021
Melina Avelin melinaaa Ilmoittautuminen 28-08-2021
Minna-Liisa Mankkinen MinnaL Ilmoittautuminen 28-08-2021
Sandra Mariani scmariani Ilmoittautuminen 28-08-2021
SatuN Ilmoittautuminen 28-08-2021
Santeri Sainio Sane Ilmoittautuminen 28-08-2021
Minna Miettinen minnamiettinen Ilmoittautuminen 28-08-2021
Seela Järvenpää seela_jarvenpaa Ilmoittautuminen 28-08-2021
Saana Kuusinen saana.k Ilmoittautuminen 28-08-2021
Heikki Tukiainen heikki Ilmoittautuminen 28-08-2021
Roosa Pelkonen roosap Ilmoittautuminen 28-08-2021
Leevi Pinta Leevi Ilmoittautuminen 28-08-2021
Hanna-Mari Siivonen hanna-mari.siivonen@fimnet.fi Ilmoittautuminen 2 karttaa 28-08-2021
Thomas Nyholm Thomas Ilmoittautuminen A, 5 km 28-08-2021
Silja Yli-Hietanen silja Ilmoittautuminen 28-08-2021
Anni Laine annilaine Ilmoittautuminen 28-08-2021
Veera Honkala veera Ilmoittautuminen 28-08-2021
Salla Valio Salla Ilmoittautuminen 28-08-2021
Eetu Punto EetuP Ilmoittautuminen 28-08-2021
Salla Mustikkamaa SallaM Ilmoittautuminen 28-08-2021
Eevert Kenttämies kent Ilmoittautuminen 28-08-2021
Akseli Penttilä Akseli Ilmoittautuminen 28-08-2021
Kalle Taura KalleT Ilmoittautuminen 28-08-2021
Teija Okkonen TeijaOk Ilmoittautuminen 28-08-2021
Jere Simola jere.simola Ilmoittautuminen 28-08-2021
Tuomas Leinamo Leiska Ilmoittautuminen 28-08-2021
Oliver Alajoutsi oliver.alajoutsi Ilmoittautuminen 28-08-2021
Joona Yliaho joona.yliaho Ilmoittautuminen 28-08-2021
Jari Ojala Jari Ilmoittautuminen 28-08-2021
Jenny Ojala jennyojala Ilmoittautuminen 28-08-2021
Konsta Mäkelä Konsta_makela Ilmoittautuminen 28-08-2021
Ilona Mäkelä ilona.k.makela@gmail.com Ilmoittautuminen 2 karttaa 28-08-2021
.
Arvion otsikko Urheilija Kommentteja tykkäykset
Kauden eka sprinttailu markus.ritala

0

Lappari JarnoR

0

Kuvaus Lisääjä Lisätty Toimenpide

Kommentit

5 months, 3 weeks ago - heikki

Mikä kenkäsuositus? Sulaa katua => lenkkari vai jäisiä polkuja => nastari?

5 months, 3 weeks ago - oph

Nastalla kävin juuri viemässä rastit. Näppituntumalla sanoisin että 50/50


Ole hyvä ja kirjaudu jättääksesi kommentin.