Harjoitusyksityiskohdat

Tampereen seudun torstaiharjoitus, Rauhaniemi

Laji: Suunnistus

Ajankohta: 21-03-25

Rastit ovat maastossa sunnuntain 28.3. (haetaan maanantaina). Karttoja saatavilla olemalla yhteydessä järjestäjään.

Harjoituksessa tulee huomioida terveysturvallisuus. Etäisyydet muihin kuin päivittäiseen lähipiiriin kuuluviin tulee olla yli 2 metriä. Kartat otetaan omatoimiperiaatteella ja karttamaksu pyydetään maksamaan suoraan tilille. Mikäli asiointitarvetta järjestäjän kanssa on, tulee käyttää kasvomaskia. Minkäänlaisia "spekulointiryhmiä" ei pidä syntyä. Huolehdi omasta ja harrastuskavereiden terveydestä!

Aika ja paikka: Rauhaniemi, torstai 25.3.2021 klo 17.00 - 19:00

Sijainti: Rauhaniemen uimarannan parkkipaikka, Tampere
https://goo.gl/maps/4ResDWmaX6LWK2UXA

Kartta: koko A4, 1 : 4000 / 5m

Maasto: Vaihteleva sprinttimaasto, mukana pieni pätkä polkurikasta metsämaastoa
Rata: Viidestä vedosta koostuva sprinttirata. Matka lyhintä reittiä noin 5,7km.

Lähdöt ja ajanotto: Porrastetut lähdöt

17:00 Akatemiaryhmän harjoitus, tähän lähtöön mukaan myös eri seurojen edustussuunnistajat ja RaN sekä VaHa
17:20 Kangasala SK:n suunnistajat
17:40 Kooveen suunnistajat
18:00 TP:n suunnistajat

Ei ajanottoa.

Harjoituksen teema: Ennakoiva reitinvalinta, seuraavan välin valinta tulee olla valmis ennen rastille saapumista.

Rastit: Pienet rastiliput maastossa ja kuitunauhat korttelissa. Ovat paikallaan maanantaihin 29.3. asti.

Linkit: 3Drerun http://3drerun.worldofo.com/?id=-16835446&type=info

Ilmoittautuminen: O-Skilssiin keskiviikkona 24.3. klo 21 mennessä.

Maksut: Harjoitus on ilmainen TP:n, Kooveen, KangSK:n, Rasti-Nokian ja Hakan jäsenille. Muiden seurojen jäsenille hinta on 4 € aikuinen ja 2 € 18 v tai nuorempi. Maksutavat: MobilePay tai käteisellä kartan jakajalle.

Yhteyshenkilö: Olli-Petteri Hirvonen, 040 5214176

 

Rastien lukumäärä: 22

Paikka: Leveys / Latitude: 61.513603264

Paikka: Pituus/ Longitude: 23.786898762

Julkaisija: oph Ylläpitäjät: oph Anttirantala tominarva Timolaurus JukkaA ssaarinen pasi.isokallio MikkoVainio heikki markus.ritala Kati Lammikko TOS seetis


Harjoituksen paikka


Ilmoittautuminen

Kirjaudu palveluun ensiin ja ilmoittaudu sitten harjoitukseen.


Ilmoittautuneet

Etunimi Sukunimi O-Skills käyttäjä Lisätiedot Aika Toimenpide
Timo Sild Timolaurus 21-03-2021
Mikko Vainio MikkoVainio 21-03-2021
Toni Venäläinen toniv 21-03-2021
Jouni Honkala jounih 21-03-2021
Pia Koivunen piakoivu 21-03-2021
Heidi Lammi-Mihaljov hjlammi 21-03-2021
Hannu Vehmaa have 21-03-2021
Petri Kuusinen PetriK 21-03-2021
Joona Vuorenmaa JoonaVuoren 2kpl 22-03-2021
Jyri Mustajoki JeeJee 22-03-2021
Marika Hara marika 22-03-2021
Essi Väisänen essiv 22-03-2021
Antti Härkönen AnttiHärkönen 22-03-2021
Riikka Koskinen RiikkaK 22-03-2021
Iida Koskinen IidaK 22-03-2021
Jukka Kallio jukka.kallio@tampere.fi 22-03-2021
Terhi Rajamäki Terhisk 22-03-2021
Arttu Ritala ritalarttu 22-03-2021
Tuomas Harju tumppi 22-03-2021
Jussi Lampinen JussiLampinen 22-03-2021
Markus Ritala markus.ritala 22-03-2021
Kaija 23-03-2021
Ulla-Maria Kovalainen uma 23-03-2021
Arja Nurminen nurminen.ae@gmail.com 3 kpl 23-03-2021
Pihla Lampinen pihlalampinen 23-03-2021
Valtteri Vigren Valtsu 23-03-2021
Samuli Saarinen ssaarinen 23-03-2021
Lumi Heinilä lumi.heinila 23-03-2021
Mikael Koskinen Mikael 23-03-2021
Sanni Kymäläinen Sanni 23-03-2021
Elli Punto ElliP 23-03-2021
Jarno Riikonen JarnoR 23-03-2021
Nuutti Vennelä NuuttiVennela 23-03-2021
Miika Vennelä miikaven 23-03-2021
Eetu Lehtovirta ee7u 23-03-2021
Siina Lampinen siinalampinen 23-03-2021
AlliKajander Alli Kajander 23-03-2021
Ari Kilpi ari.kilpi63@gmail.com 23-03-2021
Hannu Heinelo HanskiH 23-03-2021
Sonja Juntunen sooseli 24-03-2021
Jasper Alajoutsi jasperalajoutsi 24-03-2021
Janne_M 24-03-2021
Annika Rantanen AnnikaR 2kpl 24-03-2021
Melina Avelin melinaaa 24-03-2021
Minna-Liisa Mankkinen MinnaL 24-03-2021
Sandra Mariani scmariani 24-03-2021
SatuN 24-03-2021
Santeri Sainio Sane 24-03-2021
Minna Miettinen minnamiettinen 24-03-2021
Seela Järvenpää seela_jarvenpaa 24-03-2021
Saana Kuusinen saana.k 24-03-2021
Heikki Tukiainen heikki 24-03-2021
Roosa Pelkonen roosap 24-03-2021
Leevi Pinta Leevi 24-03-2021
Hanna-Mari Siivonen hanna-mari.siivonen@fimnet.fi 2 karttaa 24-03-2021
Thomas Nyholm Thomas A, 5 km 24-03-2021
Silja Yli-Hietanen silja 24-03-2021
Anni Laine annilaine 24-03-2021
Veera Honkala veera 24-03-2021
Salla Valio Salla 24-03-2021
Eetu Punto EetuP 24-03-2021
Salla Mustikkamaa SallaM 24-03-2021
Eevert Kenttämies kent 24-03-2021
Akseli Penttilä Akseli 24-03-2021
Kalle Taura KalleT 24-03-2021
Teija Okkonen TeijaOk 24-03-2021
Jere Simola jere.simola 24-03-2021
Tuomas Leinamo Leiska 24-03-2021
Oliver Alajoutsi oliver.alajoutsi 24-03-2021
Joona Yliaho joona.yliaho 24-03-2021
Jari Ojala Jari 24-03-2021
Jenny Ojala jennyojala 24-03-2021
Konsta Mäkelä Konsta_makela 24-03-2021
Ilona Mäkelä ilona.k.makela@gmail.com 2 karttaa 24-03-2021
.

Tehdyt arviot Lisää harjoitusarvio

Arvion otsikko Urheilija Kommentteja tykkäykset
Kauden eka sprinttailu markus.ritala

0

Lappari JarnoR

0

.
Kuvaus Lisääjä Lisätty Toimenpide

Kommentit

3 weeks, 1 day ago - heikki

Mikä kenkäsuositus? Sulaa katua => lenkkari vai jäisiä polkuja => nastari?

3 weeks, 1 day ago - oph

Nastalla kävin juuri viemässä rastit. Näppituntumalla sanoisin että 50/50


Ole hyvä ja kirjaudu jättääksesi kommentin.