Harjoitusyksityiskohdat

Tampereen seudun yhteisharjoitus, Peltokankaanvuori

Laji: Suunnistus

Näkyvyys: Julkinen

Ajankohta: 05-10-22

Tapahtumapaikka:  Kulovedentie 383, 37200 Nokia (google maps). 

Pysäköinti: Paikoitus tienvarsiparkkina (tie 2505). Suositeltu saapuminen Salmintien (tie 2503) kautta, jolloin auton nokka valmiina poistumissuuntaan. Pysäköintitilaa rajoitetusti, suosikaa kimppakyytejä.

Kartta: Suunnistuskartta 1:10000 / 5m / A4. Omat karttamuovit. 

MaastoMaasto koostuu pääosin Peltokankaanvuoren laakeasta mäkialueesta, jossa maasto on hyväkulkuista ja avointa. Pisimmällä radalla käydään lyhyesti myös hitaammassa maastonosassa.

RadatRata A: 5,5 km, Rata B: 4,1 km ja Rata C: 2,5 km. A ja B radat ovat vaativia ja rata C helpohko. A ja B radoilla hajonta, C radalla ei hajontaa.

Lähdöt, ajanotto ja maali: Yhteislähtö klo 17:15. Kartat lähtöpaikalla ämpäreissä. Lähtöpaikalle matkaa n. 400 m. Lähtöpaikalta K-pisteelle n. 250 m.

Maalista tapahtumapaikalle n. 300m.

Infokartta.

Ajanotto omilla kelloilla.Tapahtumapaikka sulkeutuu 19:00

Harjoituksen teema: Viestiharjoitus yhteislähdöllä.

Rastit: Iso rastilippu, koodit.

Ilmoittautuminen: Viimeistään maanantaina 3.10.2022 klo 21. Ilmoittautuessa on Lisätietoihin merkittävä rata (A, B tai C)

Maksut: Harjoitus on ilmainen Tampereen Urheiluakatemian urheilijoille sekä TP:n, Kooveen, KangSK:n, Rasti-Nokian ja Hakan jäsenille. Muille hinta on 4 € aikuinen ja 2 € 18 v tai nuorempi.

Maksutavat: Nokirasteilla käyvät maksutavat.

Yhteyshenkilö: Jari Jokela, jari.jokela@tintti.net, 0504860445

Harjoituksen paikka


Ilmoittautuneet

Etunimi Sukunimi Käyttäjä Seura Tyyppi Lisätiedot Aika Toimenpide
Iida Koskinen IidaK Rasti-Nokia Ilmoittautuminen B 28-09-2022
Reijo Viitanen repav Rasti-Nokia Ilmoittautuminen B 28-09-2022
Jaana Pietilä-Annala Jaana Kangasala SK Ilmoittautuminen B 29-09-2022
Antti Saikko AS Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen A 29-09-2022
Jiri-Pekka Rissanen Jiri Kangasala SK Ilmoittautuminen A 29-09-2022
Jekabs Janovs JekabsJan Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen a 30-09-2022
Elias Szanti EliasSzanti Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen B 01-10-2022
Annika Viilo annikaviilo Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen B 01-10-2022
Aleksi Sorsa sorsaleksi Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen A 01-10-2022
Riikka Koskinen RiikkaK Rasti-Nokia Ilmoittautuminen B-rata 01-10-2022
Tuomas Harju tumppi Rasti-Nokia Ilmoittautuminen B 01-10-2022
Santeri Sainio Sane Kangasala SK Ilmoittautuminen A 01-10-2022
Saana Kuusinen saana.k Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen B 01-10-2022
marikap Rasti-Nokia Ilmoittautuminen B + Moona C-rata 01-10-2022
Elinaraty Rasti-Nokia Ilmoittautuminen 02-10-2022
Minna-Liisa Mankkinen MinnaL Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen B 02-10-2022
Anna-SofiaFagerudd OK Trian Ilmoittautuminen 02-10-2022
Tiina Jussila Tiinajussila Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen B x 2 02-10-2022
Jorma Karvonen karvjorm Tarpian Suunta Ilmoittautuminen 02-10-2022
Topias Helminen telminen Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen A 02-10-2022
Venla Taulavuori venlataulavuori Jämsän Retki-Veikot Ilmoittautuminen A 02-10-2022
Heidi Lammi-Mihaljov hjlammi Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen B 02-10-2022
Sampo Syväterä sampo.syvatera Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen B 02-10-2022
Joona Huila Joonah Hiisirasti Ilmoittautuminen A 02-10-2022
Emma Jussila EmmaJ Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen B 02-10-2022
Saara Sirén SaaraS Rasti-Nokia Ilmoittautuminen B 02-10-2022
Jere Simola jere.simola Koovee Ilmoittautuminen A 02-10-2022
Sofia Pellonperä sofiapellonperä Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen B 02-10-2022
Elena Konstari Elena Jämsän Retki-Veikot Ilmoittautuminen A 02-10-2022
Arto Kiiskinen Kiiskar Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen A 02-10-2022
Antti Sorsa AnttiSorsa Espoon Suunta Ilmoittautuminen A 02-10-2022
Mikael Koskinen Mikael Rasti-Nokia Ilmoittautuminen B-rata 02-10-2022
Ari Kilpi ari.kilpi63@gmail.com Ikaalisten Nouseva-Voima Ilmoittautuminen B 02-10-2022
Ulla-Maria Kovalainen uma Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen B 02-10-2022
Hannu Heinelo HanskiH Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen A-rata 02-10-2022
Aaro Ruohola AaroR MS Parma Ilmoittautuminen A 03-10-2022
Samuli Saarinen ssaarinen Rasti-Nokia Ilmoittautuminen A ja C 03-10-2022
Jouni Honkala jounih Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen B 03-10-2022
Mikko Knuuttila mikkok Ikaalisten Nouseva-Voima Ilmoittautuminen A 03-10-2022
Aapo Liponkoski Apikkaa Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen A 03-10-2022
Hanna-Mari Siivonen hanna-mari.siivonen@fimnet.fi Koovee Ilmoittautuminen B 03-10-2022
Eero Siivonen Eero.siivonen09@outlook.com Koovee Ilmoittautuminen B 03-10-2022
Anni.Siivonen Ilmoittautuminen C x 2 03-10-2022
Arto Itkonen Arto_Itkonen Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen A 03-10-2022
Mikko Eerola mikkoeerola Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen A 03-10-2022
Annika Rantanen AnnikaR Koovee Ilmoittautuminen B 03-10-2022
Heidi Tuorila tuorila Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen B 03-10-2022
Noora Laine Noora Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen B 03-10-2022
Anni Laine annilaine Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen B 03-10-2022
Marja Joutsen Maasu Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen B 03-10-2022
Riku Gröhn rikugrohn Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen A 03-10-2022
Vilho Seppälä velho.seppala Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen C 03-10-2022
Essi Väisänen essiv Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen B 03-10-2022
Petri Seppälä petri.seppala Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen B 03-10-2022
ruut.paldanius@gmail.com Ilmoittautuminen B+C 03-10-2022
Petri Kuusinen PetriK Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen A 03-10-2022
Ristomatti Lanne RiseL Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen 03-10-2022
Timo Gröhn Eikka Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen B 03-10-2022
Linnéa Davidsson linnéa Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen B 03-10-2022
Venla Heinimaa VenlaHeinimaa Kangasala SK Ilmoittautuminen B 03-10-2022
Ronja Gröhn Ronja Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen B 03-10-2022
Sanni Kymäläinen Sanni Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen A 03-10-2022
Joona Vuorenmaa JoonaV Koovee Ilmoittautuminen B 03-10-2022
Helmi Turunen HelmiT Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen C 03-10-2022
Maria Hakala maria_erika Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen B 03-10-2022
Elli Luoma elli.luoma Ilmoittautuminen B 03-10-2022
Emmi Honkala emmih Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen B 03-10-2022
Arttu Ritala ritalarttu Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen B 03-10-2022
Markus Ritala markus.ritala Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen B 03-10-2022
Tuomas Leinamo Leiska Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen A 03-10-2022
Anton Kuukka anttu96 Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen A 03-10-2022
Teemu Eerola teemu.eerola2@gmail.com Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen A 03-10-2022
Aleksi Niemi AleksiNiemi Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen A 03-10-2022
Pihla Häkkinen pihlahakkinen Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen A 03-10-2022
.
Arvion otsikko Urheilija Kommentteja tykkäykset
Kuvaus Lisääjä Lisätty Toimenpide

Kimppakyydit

Tarve Mistä Jäsen Tila
Tarjoan kyytiä Ruutana Jaana Avoinna
Etsin kyytiä Tampere (Tammela / Kaleva) maria_erika Valmis

Hae tai tarjoa kimppakyytiä


Kommentit

2 months ago - marikap

B-rata + Moona C-rata


Ole hyvä ja kirjaudu jättääksesi kommentin.