Harjoitusyksityiskohdat

Tampereen seudun yhteisharjoitus, Kisapirtti

Laji: Suunnistus

Näkyvyys: Julkinen

Ajankohta: 28-09-22

Aika ja paikka: 25.8. klo 17:30-18:00, Kisapirtti

Sijainti: Kisapirtti, navigointiosoite

Pysäköinti:  Kisapirtin pysäköintialueet (Huom. parkkitila rajallinen, paikkojen täyttyessä pysäköinti Liutun alueen parkkipaikoille esim. tänne)

Kartta: koko A4, 1:10000 / 5 m, Janne Weckman. Omat karttamuovit!

Maasto: Kisapirtin maasto on perinteisempää hämäläistä talousmetsää, jossa näkyy metsänhoidolliset toimenpiteet. Tämä tuo kuitenkin maastoon vaihtelevuutta ja hieman kansainvälisiäkin suunnistushaasteita, erilaisten kuviorajojen, tiheikköjen ja rinteiden muodossa. Maastopohja on kuitenkin kivikkoja ja pystyvihreää lukuunottamatta pääosin hyvää edettävää.

Radat: suunnistusvedot 5 x n.1km

Lähtö: lähdöt omatoimisesti aikavälillä 17:30-18, lähtö ja maali sijaitsee Kisapirtillä

Harjoitusohjeet ja toteutustapa: Kartat saatavilla karttaämpäristä aikavälillä 17:30-18, karttaämpäri sijaitsee Kisapirtin ulkoilumajan luona.

Ajanotto: Ajanotto omilla kelloilla

Harjoituksen teema: Suunnistusvedot, vetojen välissä lyhyt siirtymäpalautus. Radoilla ei ole hajontaa

Rastin merkintätapa: Iso rastilippu

Ilmoittautuminen: maanantai 26.9. iltaan klo 22 mennessä

Maksut: Harjoitus on ilmainen TP:n, Kooveen, KangSK:n, Rasti-Nokian ja Hakan jäsenille. Muiden seurojen jäsenille hinta on 4 € aikuinen ja 2 € 18 v tai nuorempi. Maksutavat: Suoraan Kangasala SK:n tilille Kangasala SK ry
IBAN FI57 5104 0020 2015 33,  SWIFT/BIC OKOYFIHH 
tai Mobilepaylla 54420

Yhteyshenkilöt: 

Tomi Närvä // tomi.narva@kangasalask.fi, o458920792

Harjoituksen paikka


Ilmoittautuneet

Etunimi Sukunimi Käyttäjä Seura Tyyppi Lisätiedot Aika Toimenpide
Nuutti Vennelä Nuutti Kangasala SK Ilmoittautuminen kaikkiaan 3 karttaa 19-09-2022
Sanna-Maija Kela smkela Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen 21-09-2022
Aleksi Niemi AleksiNiemi Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen 23-09-2022
Heidi Lammi-Mihaljov hjlammi Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen 25-09-2022
Elias Szanti EliasSzanti Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen 25-09-2022
Tuuli Vallittu tuulivallittu Kangasala SK Ilmoittautuminen 25-09-2022
Mikko Vallittu MikkoV Kangasala SK Ilmoittautuminen 25-09-2022
Joona Malmi Joona_M Kangasala SK Ilmoittautuminen 25-09-2022
Ari Kilpi ari.kilpi63@gmail.com Ikaalisten Nouseva-Voima Ilmoittautuminen 25-09-2022
Pyry Ahonen PyryA Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen 25-09-2022
Jonna Eeva Jonnaeeva Kangasala SK Ilmoittautuminen 25-09-2022
Aleksi Taavela Aleksi_Taavela Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen 25-09-2022
Ulla-Maria Kovalainen uma Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen 25-09-2022
Vilma Mustonen vilma.mustonen Kangasala SK Ilmoittautuminen 26-09-2022
Janne Märkälä Janne_M Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen 26-09-2022
Tuuli Jormanainen TuuliJo Ilmoittautuminen 26-09-2022
Jekabs Janovs JekabsJan Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen 26-09-2022
Jaana Pietilä-Annala Jaana Kangasala SK Ilmoittautuminen 26-09-2022
Jere Simola jere.simola Koovee Ilmoittautuminen 26-09-2022
Veli Kinnunen VeliK Ilmoittautuminen 26-09-2022
Onni Kinnunen OnniK Kangasala SK Ilmoittautuminen 26-09-2022
Joona Huila Joonah Hiisirasti Ilmoittautuminen 26-09-2022
Jyry Tukiainen J Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen 26-09-2022
Hanna Varjus h4nnavarjus Ilmoittautuminen 26-09-2022
Mia Sipilä Mia Kangasala SK Ilmoittautuminen 26-09-2022
Vilma Liuha VilmaLi Kangasala SK Ilmoittautuminen 26-09-2022
Matias Kuikko Matias_Kuikko Kangasala SK Ilmoittautuminen 26-09-2022
Saini Kuikko SainiK Kangasala SK Ilmoittautuminen 26-09-2022
Henna Saarinen HennaS Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen 26-09-2022
Pihla Lampinen pihlalampinen Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen 26-09-2022
Linnéa Davidsson linnéa Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen 26-09-2022
Jussi Lampinen JussiLampinen Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen 26-09-2022
Vilho Paju vilhopaju Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen 26-09-2022
Eelis Paju eelispaju Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen 26-09-2022
Erno Paju ernopaju Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen 26-09-2022
Heidi Tuorila tuorila Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen 26-09-2022
Terhi Rajamäki Terhisk Kangasala SK Ilmoittautuminen 26-09-2022
Siina Lampinen siinalampinen Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen 26-09-2022
Helmi Turunen HelmiT Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen 26-09-2022
Anna Helamaa annahelamaa Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen 26-09-2022
Eero Sallinen eerosallinen Kangasala SK Ilmoittautuminen 26-09-2022
Leevi Pinta Leevip Koovee Ilmoittautuminen 26-09-2022
Aino Poijärvi aino.poijärvi Koovee Ilmoittautuminen 26-09-2022
Alli Kajander AlliKajander Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen 26-09-2022
Emilia Schmidt EmiliaS Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen 26-09-2022
.
Arvion otsikko Urheilija Kommentteja tykkäykset
Kuvaus Lisääjä Lisätty Toimenpide

Kimppakyydit

Tarve Mistä Jäsen Tila

Hae tai tarjoa kimppakyytiä


Kommentit

2 days, 20 hours ago - J

En pääsekään tulemaan😬

2 days, 15 hours ago - Arto_Itkonen

Otan sinun kartan kun myöhästyin ilmoittautumisesta :D


Ole hyvä ja kirjaudu jättääksesi kommentin.