Harjoitusyksityiskohdat

Tampereen seudun yhteisharjoitus, Makkarajärvi

Laji: Suunnistus

Näkyvyys: Julkinen

Ajankohta: 21-09-22

Aika ja paikka: Makkarajärvi, keskiviikko 21.09 klo 17.00 - 21.00

Sijainti: Makkarajärvi-Viitastenperän luonnonsuojelualue

Pysäköinti: Salmenkalliontie 52, 33720 Tampere (https://goo.gl/maps/K7vF9s6j2Z4KcALYA)

Kartta: Koko A4, 1:10000 / 5m. Omat karttamuovit.

Maasto ja radat: Alue on maastonmuodoiltaan hyvin vaihtelevaa varttunutta tuoreen kankaan ja kuivan kankaan metsää. 

A-radat: 6,6 km (vaativa, hajonta)

B-radat: 5,1 km (vaativa, hajonta)

C-rata 3,1 km  (helppo, ei hajontaa)

Lähdöt ja ajanotto: Valoisan lähdöt omatoimisesti 17.00-18.00 ja yöharjoitus 19.30-20.30 Ajanotto omilla kelloilla. 

Harjoituksen teema: Yösuunnistus, hajontalenkit

Rastin merkintätapa: Pieni rastilippu

Ilmoittautuminen: Viimeistään tiistaina 20.09.2022 klo 23. Kerro lisätiedoissa rata.

Maksut: Harjoitus on ilmainen TP:n, Kooveen, KangSK:n, Rasti-Nokian ja Hakan jäsenille. Muiden seurojen jäsenille hinta on 4 € aikuinen ja 2 € 18 v tai nuorempi. Maksutavat: Suoraan Koovee ry./suunnistusjaoston tilille OKOYFIHH FI9757300820112940 tai käteisellä kartan jakajalle.

Yhteyshenkilö: Mikko Vainio, +358505937226, mihevain@gmail.com

Harjoituksen paikka


Ilmoittautuneet

Etunimi Sukunimi Käyttäjä Seura Tyyppi Lisätiedot Aika Toimenpide
Jekabs Janovs JekabsJan Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen A 15-09-2022
Milla Hirvonen Milla Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen B, yö 15-09-2022
Tuomas Harju tumppi Rasti-Nokia Ilmoittautuminen B 16-09-2022
Sampo Syväterä sampo.syvatera Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen B yö 16-09-2022
Sofia Pellonperä sofiapellonperä Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen A - Valoisa 17-09-2022
Emilia Schmidt EmiliaS Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen B 17-09-2022
Ulla-Maria Kovalainen uma Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen B yö 17-09-2022
Terhi Rajamäki Terhisk Kangasala SK Ilmoittautuminen B valoisa 17-09-2022
Alli Kajander AlliKajander Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen B 18-09-2022
Heidi Lammi-Mihaljov hjlammi Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen B 18-09-2022
Oskari Vartiala OskariV Rasti-Nokia Ilmoittautuminen B 18-09-2022
Kalle Laine kallelai Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen A yö 18-09-2022
Tiina Jussila Tiinajussila Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen B valoisa 18-09-2022
Lumi Heinilä lumi.heinila Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen B 18-09-2022
Annika Viilo annikaviilo Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen B yö 18-09-2022
Jiri-Pekka Rissanen Jiri Kangasala SK Ilmoittautuminen B 18-09-2022
Eemil Koskinen Eemil_K Hiiltomiehet, Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen A 18-09-2022
Aino Koskinen AinoK Ilmoittautuminen C 18-09-2022
Emma Jussila EmmaJ Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen B 18-09-2022
Terhi Kauppila TerhiK Ilmoittautuminen B 18-09-2022
Tuuli Jormanainen TuuliJo Ilmoittautuminen C 18-09-2022
Maiju Oksanen maijuok Kangasala SK Ilmoittautuminen B-rata 18-09-2022
Jenni Hukkanen JHukkanen Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen B valoisa 18-09-2022
Noora Laine Noora Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen B yö 18-09-2022
Arto Itkonen Arto_Itkonen Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen B yö 18-09-2022
Vilma Mustonen vilma.mustonen Kangasala SK Ilmoittautuminen B, yö 18-09-2022
Sandra Mariani scmariani Koovee Ilmoittautuminen B yö 18-09-2022
Konsta Vanhanen konuvee Ikaalisten Nouseva-Voima Ilmoittautuminen A 18-09-2022
Henna Saarinen HennaS Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen B yö 18-09-2022
Oona Kaikkonen oonakai Koovee Ilmoittautuminen B 18-09-2022
Toivo Hukkanen thukkane Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen A yö 19-09-2022
Jari Vesterbacka Jarzan Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen B valoisa 19-09-2022
Konsta Mäkelä Konsta_makela Koovee Ilmoittautuminen B-rata, 2 karttaa 19-09-2022
Santeri Sainio Sane Kangasala SK Ilmoittautuminen B, yö 19-09-2022
Joona Huila Joonah Hiisirasti Ilmoittautuminen A 19-09-2022
Mikko Eerola mikkoeerola Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen A 19-09-2022
Anni Laine annilaine Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen B yö 19-09-2022
Vilma Liuha VilmaLi Kangasala SK Ilmoittautuminen B 19-09-2022
Teemu Oksanen teemuoksanen Ikaalisten Nouseva-Voima Ilmoittautuminen A yö 19-09-2022
Riku Gröhn rikugrohn Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen A 19-09-2022
Jonna Eeva Jonnaeeva Kangasala SK Ilmoittautuminen B valoisa 19-09-2022
Tuire Niemi Tuire Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen C valoisa 19-09-2022
Topi Hyytiäinen Topi Kangasala SK Ilmoittautuminen B 19-09-2022
Sini Hurri sinihurri Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen B 19-09-2022
Kaisu Kolehmainen kaisukolehmainen Kuopion Suunnistajat Ilmoittautuminen B 19-09-2022
Ronja Gröhn Ronja Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen B yö 19-09-2022
Linnéa Davidsson linnéa Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen B 19-09-2022
Minna-Liisa Mankkinen MinnaL Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen A ja B radat, karttojen haku 19-09-2022
Erika Ahlfors erika Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen B 19-09-2022
Mikko Pekkarinen oesmkpiilils Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen B yö 19-09-2022
Jere Simola jere.simola Koovee Ilmoittautuminen B yö 20-09-2022
Petri Kuusinen PetriK Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen B yö 2 karttaa 20-09-2022
Juha Rajamäki jurajama Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen B 20-09-2022
Juho Korpi Juhoko Navi Ilmoittautuminen A yö 20-09-2022
Jenny Ojala jennyojala Rastikarhut Ilmoittautuminen B yö 20-09-2022
Jaana Pietilä-Annala Jaana Kangasala SK Ilmoittautuminen B yö (1:7500?) 20-09-2022
Mia Sipilä Mia Kangasala SK Ilmoittautuminen C 20-09-2022
Satu Säilä Satu Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen C valoisa 20-09-2022
Kaarina Nurminen kaarina Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen B yö 20-09-2022
Matias Jokinen MaJoki Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen A - Yö 20-09-2022
Venla Taulavuori venlataulavuori Jämsän Retki-Veikot Ilmoittautuminen B, yö 20-09-2022
Pihla Häkkinen pihlahakkinen Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen B 20-09-2022
Toni Venäläinen toniv Valkeakosken Haka Ilmoittautuminen B yö 20-09-2022
Elena Konstari Elena Jämsän Retki-Veikot Ilmoittautuminen Rata B 20-09-2022
Topias Helminen telminen Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen A 20-09-2022
ainopoijarvi Ilmoittautuminen B 20-09-2022
Leevi Pinta Leevip Koovee Ilmoittautuminen B yö 20-09-2022
Matias Kuikko Matias_Kuikko Kangasala SK Ilmoittautuminen B 20-09-2022
Pihla Lampinen pihlalampinen Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen B, yö 20-09-2022
Vili Sipilä ViliSipilä Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen A 20-09-2022
Jussi Lampinen JussiLampinen Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen B, yö 20-09-2022
Thomas Nyholm Thomas OK Trian Ilmoittautuminen B 20-09-2022
Luka Lamminen luka.lamminen Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen Rata C 20-09-2022
Onni Kinnunen OnniK Kangasala SK Ilmoittautuminen B-rata 20-09-2022
Veli Kinnunen VeliK Ilmoittautuminen C-rata 20-09-2022
Heidi Tuorila tuorila Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen B yö 20-09-2022
Emmi Honkala emmih Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen C yö 20-09-2022
Jouni Honkala jounih Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen C, yö 20-09-2022
Teemu Lepistö t_lepisto Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen B 20-09-2022
Kaj Koskinen kaj.koskinen@pp.inet.fi Valkeakosken Haka Ilmoittautuminen B Valoisa 20-09-2022
Aleksi Hauhia aleksi.hauhia Ilmoittautuminen B yö 20-09-2022
Samu Lehtola samuleh Kangasala SK Ilmoittautuminen A 20-09-2022
Jari Ojala Jari Pirkkalan Hiihtäjät Ilmoittautuminen B 20-09-2022
Rauli Aho RauliAho Valkeakosken Haka Ilmoittautuminen A yö 20-09-2022
Saana Kuusinen saana.k Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen B yö 20-09-2022
Sannamari Lankia Sannamari Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen B, yö 20-09-2022
Aaro Aho aaroaho Valkeakosken Haka Ilmoittautuminen A 20-09-2022
Petri Seppälä petri.seppala Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen C yö 20-09-2022
Vilho Seppälä velho.seppala Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen C yö 20-09-2022
Petteri Vigren Pevi Rasti-Nokia Ilmoittautuminen B 20-09-2022
Valtteri Vigren Valtsu Koovee Ilmoittautuminen C 20-09-2022
Otso Tukiainen o Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen A 20-09-2022
Marjut Dimitrow Marru Koovee Ilmoittautuminen c 20-09-2022
Ari Kilpi ari.kilpi63@gmail.com Ikaalisten Nouseva-Voima Ilmoittautuminen c yö 20-09-2022
.
Arvion otsikko Urheilija Kommentteja tykkäykset
Kuvaus Lisääjä Lisätty Toimenpide

Kimppakyydit

Tarve Mistä Jäsen Tila

Hae tai tarjoa kimppakyytiä


Kommentit


Ole hyvä ja kirjaudu jättääksesi kommentin.