Harjoitusyksityiskohdat

Tampereen seudun yhteisharjoitus, Nälkäkallio

Laji: Suunnistus

Näkyvyys: Julkinen

Ajankohta: 07-09-22

Tapahtumapaikka: Nälkäkallio, Kangasala

Aika: keskiviikko 7.9. klo 17.30-18.00, tapahtumapaikka sulkeutuu klo 19.00

Pysäköinti:  (Opastuslinkki) Rajalliset pysäköintimahdollisuudet, tulkaa yhteiskyydein, jos mahdollista.

Kartta: Nälkäkallio 1:10000 tai 1:7500 / 5m / A4. Omat karttamuovit.

Radat: Keskimatka   

Lähdöt, ajanotto ja maali: Lähdöt omatoimisesti 17:30-18:00. Ajanotto omalla kellolla tai omilla ohjelmilla. Emitit on rasteilla, lähdössä ja maalissa. Tapahtumapaikka sulkeutuu 19:00 

Harjoituksen teema: Rastinotto. Runsasrastinen lyhyt (SM-viikko) keskimatkan rata.  

Rastin merkintätapa: Isot rastiliput. Löytyy myös leimasimet koodeineen ja nollaus sekä maalileimasin. Ajanottoa ei kuitenkaan tarjota.

Maasto:  Kuohenmaan kartan parhaita ja vaativimpia alueita.    

Ilmoittautuminen: O-skillsiin tiistai-iltaan 6.8. klo 21 mennessä. Merkitse lisätietoihin mittakaava ja rata. A-rata pisin ja vaativin, C-rata lyhin ja helpoin (melko vaativa sekin). Tarjolla A10000, A7500, B10000, B7500 ja C7500.

Ratapituudet: A: noin 4,5 km, B: noin 3,5 km, C: noin 2,5 km.

Maksut: Harjoitus on ilmainen TP:n, Kooveen, KangSK:n, Rasti-Nokian ja Hakan jäsenille. Muiden seurojen jäsenille hinta on 4 € aikuinen ja 2 € 18 v tai nuorempi. Maksu Valkeakosken Hakan suunnistusjaoston tilille FI10 5494 0940 0042 96 viimeistään ilmoittautuessa.

Yhteyshenkilö: Timo Salonen 0400 848 948, timo.o.salonen@gmail.com

Harjoituksen paikka


Ilmoittautuneet

Etunimi Sukunimi Käyttäjä Seura Tyyppi Lisätiedot Aika Toimenpide
Jouni Honkala jounih Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen B10000 04-09-2022
Emmi Honkala emmih Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen B10000 04-09-2022
Venla Heinimaa VenlaHeinimaa Kangasala SK Ilmoittautuminen A10000 04-09-2022
Topi Hyytiäinen Topi Kangasala SK Ilmoittautuminen B10000 04-09-2022
Antti Hyytiäinen AnttiH Kangasala SK Ilmoittautuminen B10000 04-09-2022
Alli Kajander AlliKajander Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen A10000 04-09-2022
Teemu Hämäläinen TeemuH Kangasala SK Ilmoittautuminen A7500 04-09-2022
Aaro Hämäläinen AaroH Kangasala SK Ilmoittautuminen B10000 04-09-2022
Annika Viilo annikaviilo Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen B7500 04-09-2022
Miro Sivonen Miro Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen A10000 + A7500 04-09-2022
Mikko Vallittu MikkoV Kangasala SK Ilmoittautuminen C 04-09-2022
Sini Vallittu SiniVallittu Kangasala SK Ilmoittautuminen C 04-09-2022
Sofia Pellonperä sofiapellonperä Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen A10000 04-09-2022
Petri Seppälä petri.seppala Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen B7500 04-09-2022
Tuuli Vallittu tuulivallittu Kangasala SK Ilmoittautuminen B10000 04-09-2022
Siiri Julkunen Siiri Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen B10000 04-09-2022
Matias Kuikko Matias_Kuikko Kangasala SK Ilmoittautuminen B10000 + C 04-09-2022
Pyry Ahonen PyryA Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen C7500 04-09-2022
Riikka Ahonen Riikka Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen B7500 04-09-2022
Saana Kuusinen saana.k Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen B 10 000 05-09-2022
Aaro Ruohola AaroR MS Parma Ilmoittautuminen A10000 05-09-2022
Vilho Paju vilhopaju Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen C7500 05-09-2022
Eelis Paju eelispaju Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen C7500 05-09-2022
Erno Paju ernopaju Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen A10000 05-09-2022
Mika Mäntylä mika.mantyla@gmail.com Rasti-Nokia Ilmoittautuminen B7500 05-09-2022
Heidi Lammi-Mihaljov hjlammi Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen B10000 05-09-2022
Sampo Syväterä sampo.syvatera Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen A10000 05-09-2022
Vilho Seppälä velho.seppala Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen C7500 05-09-2022
Vilma Mustonen vilma.mustonen Kangasala SK Ilmoittautuminen B10000 05-09-2022
Minna-Liisa Mankkinen MinnaL Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen 05-09-2022
Johanna Viilo johannaviilo@gmail.com Ilmoittautuminen B10000 05-09-2022
Riina Kuuselo riinakuuselo Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen B 05-09-2022
ruut.paldanius@gmail.com Ilmoittautuminen B 10000 05-09-2022
Riku Gröhn rikugrohn Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen A10000 05-09-2022
Mervi Gröhn Mepe Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen B10000 05-09-2022
Petri Kuusinen PetriK Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen A 7500 05-09-2022
Ronja Gröhn Ronja Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen B10000 05-09-2022
Marko Yliaho MarkoYliaho Koovee Ilmoittautuminen C7500 05-09-2022
Iiris Yliaho IirisYliaho Koovee Ilmoittautuminen A10000 05-09-2022
Katja Linnainmaa katja Ilmoittautuminen A10000 06-09-2022
Eemil Koskinen Eemil_K Hiiltomiehet, Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen A10000 06-09-2022
Aino Koskinen Aino Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen B10000 06-09-2022
Hannu Vehmaa have Epilän Esa Ilmoittautuminen B7500 06-09-2022
Arto Kiiskinen Kiiskar Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen B7500 06-09-2022
Ulla-Maria Kovalainen uma Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen B10000 06-09-2022
Gunnevi Kiiskinen gunnevi.kiiskinen Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen Rata C, mittakaava 1.7500 06-09-2022
Emilia Ylilehto emilia.ylilehto@gmail.com Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen B 06-09-2022
Toni Venäläinen toniv Valkeakosken Haka Ilmoittautuminen A7500 06-09-2022
Johanna Ritanotko johanna.ritanotko@gmail.com Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen B 06-09-2022
Timo Gröhn Eikka Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen B 7500 06-09-2022
Mia Sipilä Mia Kangasala SK Ilmoittautuminen B 10000 06-09-2022
Karoliina Laamanen Karoliina_la Tarpian Suunta Ilmoittautuminen B10000 06-09-2022
Emma-Riikka Laamanen er Tarpian Suunta Ilmoittautuminen A10000 06-09-2022
Teemu Oksanen teemuoksanen Ikaalisten Nouseva-Voima Ilmoittautuminen A10000 06-09-2022
Aleksi Hauhia aleksi.hauhia Ilmoittautuminen A10000 06-09-2022
Jari Ojala Jari Pirkkalan Hiihtäjät Ilmoittautuminen A7500 06-09-2022
Jenny Ojala jennyojala Rastikarhut Ilmoittautuminen A 10000 06-09-2022
.
Arvion otsikko Urheilija Kommentteja tykkäykset
Kuvaus Lisääjä Lisätty Toimenpide

Kimppakyydit

Tarve Mistä Jäsen Tila

Hae tai tarjoa kimppakyytiä


Kommentit

3 weeks, 3 days ago - MinnaL

A7500


Ole hyvä ja kirjaudu jättääksesi kommentin.