Training details

Tampereen seudun yhteisharjoitus, Haralanharju

Discipline: Suunnistus

Visibility: Public

Time: 17-05-23

Tapahtumapaikka: Haralanharju, Kangasala

Kokoontuminen ja parkki: Suinulan urheilukenttä (navigointilinkki) - paikkojen täyttyessä Haralanharjun näkötornille vievän tien varteen

Teema: Keskimatka ja rytmitys

Toteutustapa: Väliaikalähtö, väh. 1min lähtövälillä, eri radoille voi lähteä samaan aikaan.

Lähdöt, ajanotto ja maali: Lähdöt klo 18.00-19.00. Ajanotto tapahtuu omalla kellolla. Lähtö sijaitsee parkkipaikan läheisyydessä, maali pienen siirtymän päässä

Kartanjako: Kartat saatavilla karttaämpäristä. Kartanjakopaikka Suinulan urheilukentän kuntoilulaitteiden vieressä.

Kartta: 1:10000 / 5 m (Janne Weckman), koko A4, omat karttamuovit !!

Maasto: Haralanharjun mäkialue sekä sen pienipiirteiset rinnealueet. Pisimmät radat ehtivät käymään pienipiirteisimmillä ja hiukan hankalakulkuisimmilla alueilla. Helpoimmilla radoilla löytyy enemmän polkuverkostoa, avoimempaa ja selkeämpiä alueita suunnistuksen tueksi.

Radat

A: ~5km (vaikea)

B: ~4km (keskivaikea)

C: ~3km (helppo)

Rastin merkintätapa: Isot rastiliput

Ilmoittautuminen: O-skillsiin tiistai iltaan 16.5. klo 23 mennessä

Maksut: Harjoitus on ilmainen TP:n, Kooveen, KangSK:n, Rasti-Nokian ja Hakan jäsenille. Muiden seurojen jäsenille hinta on 4 € aikuinen ja 2 € 18 v tai nuorempi. Maksu mobilepaylla numeroon: 54420 (Kangasala SK) tai tilisiirtona: Kangasala SK ry
IBAN FI57 5104 0020 2015 33

Yhteyshenkilö

Tomi Närvä, tomi.narva@kangasalask.fi, o458920792

Training place


Participants

Firstname Lastname User Club Type Add info Time Toimenpide
Petri Kuusinen PetriK Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen A 11-05-2023
Hanna-Mari Siivonen hanna-mari.siivonen@fimnet.fi Koovee Ilmoittautuminen A 14-05-2023
Susanna Malaska SusannaM Ilmoittautuminen C 14-05-2023
Vilma Liuha VilmaLi Kangasala SK Ilmoittautuminen B 14-05-2023
Vilma Mustonen vilma.mustonen Kangasala SK Ilmoittautuminen B 14-05-2023
Toni Venäläinen toniv Valkeakosken Haka Ilmoittautuminen A 14-05-2023
Joona Kivistö Joonakiv Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen B 14-05-2023
Samuli Kivistö Kivistos Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen B 14-05-2023
Satu Säilä satu.saila@gmail.com Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen B 14-05-2023
Päivi Lahtinen Patula Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen B 14-05-2023
Tuomas Taubert Tuotau Koovee Ilmoittautuminen A 14-05-2023
Mikko Vallittu MikkoV Kangasala SK Ilmoittautuminen A 14-05-2023
Miina Ruoti miinaruoti Kangasala SK Ilmoittautuminen B 15-05-2023
Ville Repo VilleR Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen A 15-05-2023
Saku Repo Sakke Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen B 15-05-2023
Kai Samposalo kai.samposalo@gmail.com Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen A 15-05-2023
Eevert Toivonen EevertT Kangasala SK Ilmoittautuminen A 15-05-2023
Milla Hirvonen Milla Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen A 15-05-2023
Sampo Syväterä sampo.syvatera Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen A 15-05-2023
Henna Nurminen hnu Ilmoittautuminen B 15-05-2023
Aapo Liponkoski Apikkaa Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen A 15-05-2023
Tuuli Vallittu tuulivallittu Kangasala SK Ilmoittautuminen A 15-05-2023
Ellu Kukkonen Ellu Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen B 15-05-2023
Tuuli Jormanainen TuuliJo Kangasala SK Ilmoittautuminen B 15-05-2023
Eero Siivonen Eero.siivonen09@outlook.com Koovee Ilmoittautuminen B 15-05-2023
Heidi Lammi-Mihaljov hjlammi Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen A 15-05-2023
Jere Siivonen Jere.siivonen@gmail.com Pirkkalan Hiihtäjät Ilmoittautuminen B 15-05-2023
Sandra Mariani scmariani Koovee Ilmoittautuminen B 15-05-2023
Annika Rantanen AnnikaR Koovee Ilmoittautuminen A 15-05-2023
JPLeino Kangasala SK Ilmoittautuminen B 15-05-2023
Sini Sillanpää sillanpaasini Ilmoittautuminen B 15-05-2023
Anu Sillanpää Anu Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen B 15-05-2023
Salla Mustikkamaa SallaM Hiiltomiehet, Koovee Ilmoittautuminen B 15-05-2023
Pyry Ahonen PyryA Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen C 15-05-2023
Riikka Ahonen Riikka Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen B 15-05-2023
Tero Taubert tero.taubert@tampere.fi Koovee Ilmoittautuminen A 15-05-2023
Karoliina Laamanen Karoliina_la Tarpian Suunta Ilmoittautuminen B 15-05-2023
Johanna Naskali JohannaN Kyrös-Rasti Ilmoittautuminen A 15-05-2023
Laurin Ilmoittautuminen A 15-05-2023
Elmeri Kinnari elmeri.kinnari Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen C 16-05-2023
Tuomas Kinnari tuomask Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen A 16-05-2023
Jouni Honkala jounih Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen B 16-05-2023
Sami Lahtinen sami.t.lahtinen@gmail.com Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen B 16-05-2023
Erno Paju ernopaju Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen A 16-05-2023
Erika Ahlfors erika Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen B 16-05-2023
Sonja Juntunen sooseli Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen B 16-05-2023
Sini Hurri sinihurri Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen A 16-05-2023
Kaarina Nurminen kaarina Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen A 16-05-2023
Mei Rinta-Jouppi meirj Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen A 16-05-2023
Aino Poijärvi aino.poijärvi Koovee Ilmoittautuminen A 16-05-2023
Saana Kuusinen saana.k Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen A rata 16-05-2023
Heidi Tuorila tuorila Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen A 16-05-2023
Suvi Nurmela suvi.nurmela Ilmoittautuminen B 16-05-2023
Tero Viljanen TeroV Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen B 16-05-2023
.

Traning estimates

Add estimate
Own title Runner Comment likes
Description Added by Added at Action

Rideshare

Tarve Mistä Jäsen Tila

Ask or offer a ride


Kommentit

4 months, 2 weeks ago - Kivistos

+ Aleksi Kivistö: C-rata


Please and login to leave comment