Harjoitusyksityiskohdat

Tampereen Seudun Yhteisharjoitus, Harjuniitty

Laji: Suunnistus

Näkyvyys: Julkinen

Ajankohta: 08-12-22

Tapahtumapaikka:  Harjuniityn Liikuntahalli. Lautamiehenkatu 1, 37140 Nokia

Pysäköinti: Paikoitus liikuntahallin parkkipaikalla.

Kartta: Suunnistuskartta 1:10000 / 5m / A4 (C-rata A5). Omat karttamuovit. 

Maasto: Pääosin hyväkulkuista Nokialaista kangasmaastoa missä myös pääosin hyvä näkyvyys. Maastossa lunta toistaiseksi maltillisesti.

Radat:

AB: Väylä parkista lähtöön (1,6km) ja takaisin (1,2km), Rastinotto (2,6km / 15 rastia / lyhennettävissä) ja Rytmitys (2,8km / 9 rastia),

C:  Väylä parkista lähtöön (1,6km) ja takaisin (1,2km), helpohko polkuihin tukeutuva suunnistusrata (1,9km / 8 rastia)

Lähdöt, ajanotto ja maali: Lähdöt 17:30-18:00.

Harjoitusohjeet ja toteutustapa: Kartat saatavilla karttaämpäreistä aikavälillä 17:30-18 liikuntahallin ulko-oven läheisyydestä. Parkkipaikalta lähtöön n. 1500m väyläsuunnistus jonka päässä muiden ratojen lähtö ja maali. Väylän voi halutessaan jättää pois ja siirtyä lähtöön karttoihin merkittyä reittiä Siurontietä pitkin.

Ajanotto: Ajanotto omilla kelloilla.

Harjoituksen teema: Rastinotto ja rytmitys, yö

Rastin merkintätapa: Iso rastilippu

Ilmoittautuminen: Viimeistään maanantaina 6.12.2022 klo 23. Ilmoittautuville varataan A4 kartta, jossa rastinotto- ja rytmitysharjoitus. Kerro lisätietoihin jos haluat C radan. Väylä lähtöön tarjolla kummassakin vaihtoehdossa.

Maksut: Harjoitus on ilmainen Tampereen Urheiluakatemian urheilijoille sekä TP:n, Kooveen, KangSK:n, Rasti-Nokian ja Hakan jäsenille. Muille hinta on 4 € aikuinen ja 2 € 18 v tai nuorempi.

Maksutavat: Nokirasteilla käyvät maksutavat, käteisellä maksettaessa tasaraha

Yhteyshenkilö: Samuli Saarinen / samuli.saarinen@rastinokia.fi / O5O356OO75

Harjoituksen paikka


Ilmoittautuneet

Etunimi Sukunimi Käyttäjä Seura Tyyppi Lisätiedot Aika Toimenpide
Annika Rantanen AnnikaR Koovee Ilmoittautuminen AB 29-11-2022
Milla Hirvonen Milla Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen AB 30-11-2022
Ulla-Maria Kovalainen uma Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen 01-12-2022
Toni Venäläinen toniv Valkeakosken Haka Ilmoittautuminen AB 01-12-2022
Emmi Honkala emmih Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen AB 02-12-2022
Jouni Honkala jounih Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen AB 02-12-2022
Helmi Turunen HelmiT Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen AB 03-12-2022
Henna Saarinen HennaS Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen 04-12-2022
Annika Viilo annikaviilo Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen AB 04-12-2022
Marja Joutsen Maasu Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen AB 04-12-2022
Maria Markula mariamarkula Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen 04-12-2022
Timo Tavast timtava Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen AB 04-12-2022
Ari Kilpi ari.kilpi63@gmail.com Ikaalisten Nouseva-Voima Ilmoittautuminen AB-rata 04-12-2022
Pihla Häkkinen pihlahakkinen Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen AB 04-12-2022
Sampo Syväterä sampo.syvatera Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen AB 04-12-2022
Ville-Pekka Valve Viltsu Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen AB 05-12-2022
Vilma Mustonen vilma.mustonen Kangasala SK Ilmoittautuminen 05-12-2022
Vili Sipilä ViliSipilä Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen AB 05-12-2022
Teija Okkonen TeijaOk Rasti-Nokia Ilmoittautuminen C 05-12-2022
Aleksi Taavela Aleksi_Taavela Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen AB 05-12-2022
Heidi Tuorila tuorila Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen AB 05-12-2022
Emma-Riikka Laamanen er Tampereen Pyrintö, Tarpian Suunta Ilmoittautuminen 05-12-2022
Teemu Valkolehto tvalkole Rasti-Nokia Ilmoittautuminen AB 06-12-2022
Tuomas Harju tumppi Rasti-Nokia Ilmoittautuminen AB 06-12-2022
Mikko Kurkela kmikko Koovee Ilmoittautuminen AB 06-12-2022
Alli Kajander AlliKajander Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen AB 06-12-2022
Niina Taimisto ntaimisto Rasti-Nokia Ilmoittautuminen 06-12-2022
Tuula Toivanen tuula.toivanen@saunalahti.fi Rasti-Nokia Ilmoittautuminen Rata C 06-12-2022
Erika Ahlfors erika Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen 06-12-2022
Kai Pasonen kai.pasonen@gmail.com Rasti-Nokia Ilmoittautuminen 06-12-2022
Henrik Väisänen HenrikV MS Parma Ilmoittautuminen AB 06-12-2022
Akseli Penttilä Akseli Koovee Ilmoittautuminen AB 06-12-2022
Vilho Tolonen VilTee Koovee Ilmoittautuminen AB 06-12-2022
Joona Vuorenmaa JoonaV Koovee Ilmoittautuminen AB 07-12-2022
Ilona Mäkelä ilona.k.makela@gmail.com Koovee Ilmoittautuminen B 07-12-2022
Konsta Mäkelä Konsta_makela Koovee Ilmoittautuminen B 07-12-2022
.
Arvion otsikko Urheilija Kommentteja tykkäykset
Kuvaus Lisääjä Lisätty Toimenpide

Kimppakyydit

Tarve Mistä Jäsen Tila
Tarjoan kyytiä Kaleva, Sarvijaakonkatu ViliSipilä Avoinna

Hae tai tarjoa kimppakyytiä


Kommentit


Ole hyvä ja kirjaudu jättääksesi kommentin.