Training details

Tampereen seudun yhteisharjoitus, Kivivuori

Discipline: Suunnistus

Visibility: Public

Time: 26-04-23

Tapahtumapaikka: Kivivuori, Kangasala

Aika: keskiviikko 26.4. klo 17.30-18.00 ja klo 21.45-22.15? (myöhäisillan yhteislähdön aika tarkentuu valoisuuden mukaan)

Pysäköinti:  (Opastuslinkki) Rajalliset pysäköintimahdollisuudet ampumaradalla ja Roominvuorentien-Ahvenjärventien risteysalueella. Tulkaa yhteiskyydein, jos mahdollista. Ahvenjärventien kunto heikko, joten tulkaa Roominvuorentietä pitkin.

Kartta: Kivivuori 1:10000 tai 1:7500 / 5m / A4. Omat karttamuovit.

Radat: Runsasrastinen keskimatkan rata. Hajonnat radoilla A ja B.     

Väliajat valoisan ajan harjoituksesta

Lähdöt, ajanotto ja maali: Lähdöt joko omatoimisesti 17:30-18:00 ja klo 21.45-22.15?. Yhteislähdöt klo 17.45 ja noin klo 22. Ajanotto omalla kellolla tai järjestäjän puolesta. Emitit rasteilla, lähdössä ja maalissa. Tapahtumapaikka sulkeutuu 19:00 ja uudestaan myöhäisillalla tunti yhteislähdön jälkeen.

Harjoituksen teema: Keskimatka, viestiharjoitus, rinnerastit.   

Rastin merkintätapa: Isot rastiliput ja Emit-leimasimet koodeineen.

Maasto:  Kuohenmaan kartan parhaita ja vaativimpia alueita.    

Ilmoittautuminen: O-skillsiin tiistai-iltaan 25.4. klo 21 mennessä. Merkitse kommentteihin mahdolliset lisäkarttatarpeet. A-rata pisin ja vaativin, C-rata lyhin ja helpoin (melko vaativa sekin). Tarjolla A10000, A7500, B10000, B7500 ja C7500.

Ratapituudet: A: noin 5,2 km, B: noin 3,9 km, C: noin 3,0 km. Lisäksi alkuverryttely lähtöpaikalle.

Maksut: Harjoitus on ilmainen TP:n, Kooveen, KangSK:n, Rasti-Nokian ja Hakan jäsenille. Muiden seurojen jäsenille hinta on 4 € aikuinen ja 2 € 18 v tai nuorempi. Maksu Valkeakosken Hakan suunnistusjaoston tilille FI10 5494 0940 0042 96 ilmoittautuessa.

Yhteyshenkilö: Timo Salonen 0400 848 948, timo.o.salonen@gmail.com. Lähettäjä alkuillasta Toni Venäläinen, myöhäisillasta Timo Salonen.

Training place


Participants

Firstname Lastname User Club Type Add info Time Toimenpide
Ulrika Uotila ulrika Kangasala SK Ilmoittautuminen A10000 22-04-2023
Terhi Rajamäki Terhisk Kangasala SK Ilmoittautuminen B7500 22-04-2023
Riikka H RH68 Kangasala SK Ilmoittautuminen A7500 23-04-2023
Venla Heinimaa VenlaHeinimaa Kangasala SK Ilmoittautuminen A10000 23-04-2023
Emma Enroth EmmaE Rasti-Nokia Ilmoittautuminen B10000 23-04-2023
Jenna Enroth JennaE Rasti-Nokia Ilmoittautuminen B10000 23-04-2023
Tero Taubert tero.taubert@tampere.fi Koovee Ilmoittautuminen A7500 23-04-2023
Pia Koivunen piakoivu Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen B7500 24-04-2023
Aaro Ruohola AaroR MS Parma Ilmoittautuminen A10000 24-04-2023
Jekabs Janovs JekabsJan Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen A10000 24-04-2023
Joona Huila Joonah Ikaalisten Nouseva-Voima Ilmoittautuminen A10000 24-04-2023
Hannu Harju hannuharju Ilmoittautuminen A7500 24-04-2023
Jyri Mustajoki JeeJee Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen A7500 24-04-2023
Essi Väisänen essiv Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen A10000 24-04-2023
Pauli Kukkola paku Ilmoittautuminen A7500 24-04-2023
Iida Koskinen IidaK Rasti-Nokia Ilmoittautuminen B10000 24-04-2023
Arja Nurminen nurminen.ae@gmail.com Valkeakosken Haka Ilmoittautuminen C7500 24-04-2023
Petri Kuusinen PetriK Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen A7500 24-04-2023
Saija Laurila saija.laurila@outlook.com Kangasala SK Ilmoittautuminen B7500 24-04-2023
Akseli Pesu Akseli.pesu Valkeakosken Haka Ilmoittautuminen A10000 24-04-2023
Raino Pesu Rane Hiiltomiehet Ilmoittautuminen A10000 24-04-2023
Milla Hirvonen Milla Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen A10000 24-04-2023
Aku Virjula @Aku Valkeakosken Haka Ilmoittautuminen A10000 24-04-2023
Vesa Ruuska VesaRuuska Kangasala SK Ilmoittautuminen A7500 24-04-2023
Tuuli Vallittu tuulivallittu Kangasala SK Ilmoittautuminen B10000 24-04-2023
Mikko Vallittu MikkoV Kangasala SK Ilmoittautuminen B10000 24-04-2023
Mervi Pesu Mekki Hiiltomiehet Ilmoittautuminen A7500 24-04-2023
Saku Repo Sakke Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen A7500 24-04-2023
Ville Repo VilleR Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen A7500 24-04-2023
Markku Huikkola markku.huikkola@gmail.com Ilmoittautuminen B7500 24-04-2023
Hanni Koski hannikos Koovee Ilmoittautuminen B10000 24-04-2023
Hanna-Maija Koski hanna-maija.koski@edu.kangasala.fi Koovee Ilmoittautuminen B7500 24-04-2023
Ari Nurminen aunurminen@gmail.com Valkeakosken Haka Ilmoittautuminen B7500 24-04-2023
Timo Tavast timtava Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen A7500 24-04-2023
Tuomas Taubert Tuotau Koovee Ilmoittautuminen A10000 25-04-2023
Mikael Koskinen Mikael Rasti-Nokia Ilmoittautuminen A10000 25-04-2023
Pasi Kytölä pakytola Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen A10000 25-04-2023
Aulikki Korpio Aulikki Valkeakosken Haka Ilmoittautuminen C7500 25-04-2023
Tuomas Harju tumppi Rasti-Nokia Ilmoittautuminen A10000 25-04-2023
Henrik Väisänen HenrikV MS Parma Ilmoittautuminen A10000 25-04-2023
Arto Kiiskinen Kiiskar Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen B7500 25-04-2023
Miina Ruoti miinaruoti Kangasala SK Ilmoittautuminen A10000 25-04-2023
Jukka Kudjoi jukka_kudjoi Kangasala SK Ilmoittautuminen A7500 25-04-2023
Timo Saarinen Tsaari Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen A10000 25-04-2023
Tuomas Kinnari tuomask Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen C7500 25-04-2023
Elmeri Kinnari elmeri.kinnari Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen C7500 25-04-2023
Vesa Enroth vesa.enroth@gmail.com Tarpian Suunta Ilmoittautuminen A7500 25-04-2023
Jonna Eeva Jonnaeeva Kangasala SK Ilmoittautuminen A7500 25-04-2023
Teppo Salmia teppo.salmia@kolumbus.fi Tarpian Suunta Ilmoittautuminen C7500 25-04-2023
Kaisla Salmia KaislaSalmia Rasti-Nokia Ilmoittautuminen B10000 25-04-2023
Sonja Juntunen sooseli Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen B10000 25-04-2023
Marko Sivonen MarkoS Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen B10000 25-04-2023
Miro Sivonen Miro Valkeakosken Haka Ilmoittautuminen A10000 25-04-2023
Jenni Joensuu-Partanen JenniJoensuu-Partanen Kangasala SK Ilmoittautuminen A10000 25-04-2023
Henri Pöntinen henri-p Koovee Ilmoittautuminen B10000 25-04-2023
Vili Sipilä ViliSipilä Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen A10000 25-04-2023
Santeri Sainio Sane Kangasala SK Ilmoittautuminen A10000 25-04-2023
Noora Laine Noora Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen B10000 25-04-2023
Anni Laine annilaine Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen B10000 25-04-2023
Henna Yliluikki HennaYliluikki Angelniemen Ankkuri Ilmoittautuminen A10000 25-04-2023
Petri Ikävalko Petri Kangasala SK Ilmoittautuminen A10000 25-04-2023
.

Traning estimates

Add estimate
Own title Runner Comment likes
Description Added by Added at Action

Rideshare

Tarve Mistä Jäsen Tila

Ask or offer a ride


Kommentit


Please and login to leave comment