Training details

Tampereen seudun yhteisharjoitus, Nokia

Discipline: Suunnistus

Visibility: Public

Time: 11-01-24

Tapahtumapaikka:  Nokian vanha lukio, Kylmänojankatu 3, 37100 Nokia (google maps).

Pysäköinti: Paikoitus omatoimisesti vanhan lukion pysäköintialueella. Alueen täyttyessä käytettävissä ovat myös Jäähallin parkkialue (google maps) sekä urheilukentän parkkialue (google maps).

Kartta: Sprinttisuunnistuskartta 1:4000 / 2,5 m / A5. Omat karttamuovit. 

Maasto:  Maastona kolmen koulun piha-alueet ja siirtymät näiden välillä. Koulujen piha-alueet ovat valtaosin aurattuja tai tallattuja joten umpihankea ei juurikaan ole.

Radat: Kolme sprinttivetoa. Ratojen pituudet optimireittiä 1,4 -1,7 km, yhteismatka n. 4,6 km. Radan maali ja seuraavan radan lähtö ovat samassa paikassa. Radat voi vetää ns. pötköön tai palautuksella vetojen välissä. Radoilla on muutamia keinotekoisia kiellettyjä alueita joita ei ole merkitty maastossa.

Jokainen rata on omalla kartalla.

Lähdöt, ajanotto ja maali: Lähdöt 17:30-18:15 välillä. Maali sulkeutuu 19:00.

Ajanotto omilla kelloilla.

Harjoituksen teema: Sprinttivedot.

Rastit: Pienet rastiliput, ei koodeja.

Ilmoittautuminen: Viimeistään keskiviikkona 10.1.2024 klo 20. Kaikille ilmoittautuneille tulostetaan kaikki radat.

Maksut: Harjoitus on ilmainen Tampereen Urheiluakatemian urheilijoille sekä TP:n, Kooveen, KangSK:n ja Rasti-Nokian jäsenille. Muille hinta on 4 € aikuinen ja 2 € 18 v tai nuorempi.

Maksutavat: Nokirasteilla käyvät maksutavat.

Yhteyshenkilö: Jari Jokela, jari.jokela@tintti.net, 0504860445

Training place


Participants

Firstname Lastname User Club Type Add info Time Toimenpide
Arto Itkonen Arto_Itkonen Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen A 07-01-2024
Karoliina Laamanen Karoliina_la Tampereen Pyrintö, Tarpian Suunta Ilmoittautuminen A 07-01-2024
Emilia Uurasjärvi EmiliaU Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen A 08-01-2024
Oskari Vartiala OskariV Rasti-Nokia Ilmoittautuminen A 08-01-2024
Juha Rajamäki jurajama Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen A 08-01-2024
Toni Venäläinen toniv Valkeakosken Haka Ilmoittautuminen A 08-01-2024
Selma Turpeinen selma Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen A 08-01-2024
Helmi Turunen HelmiT Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen A 08-01-2024
Mikko Turunen MikkoJST Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen A 08-01-2024
Annika Viilo annikaviilo Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen A 08-01-2024
Atte Riikonen Atte Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen A 08-01-2024
Tuomas Harju tumppi Rasti-Nokia Ilmoittautuminen A 08-01-2024
Ari Kilpi ari.kilpi63@gmail.com Ikaalisten Nouseva-Voima Ilmoittautuminen A 08-01-2024
Kai Pasonen kai.pasonen@gmail.com Rasti-Nokia Ilmoittautuminen A 09-01-2024
Vilho Paju vilhopaju Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen A 09-01-2024
Eelis Paju eelispaju Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen A 09-01-2024
Eemil Paju eemilpaju Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen A 09-01-2024
Erno Paju ernopaju Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen A 09-01-2024
Elina Räty Elinaraty Rasti-Nokia Ilmoittautuminen A 09-01-2024
Saara Sirén SaaraS Rasti-Nokia Ilmoittautuminen A 09-01-2024
Lasse Räty Lasseräty Ilmoittautuminen A 09-01-2024
Teemu Valkolehto tvalkole Rasti-Nokia Ilmoittautuminen A 09-01-2024
Reijo Viitanen repav Rasti-Nokia Ilmoittautuminen A 09-01-2024
Riikka Koskinen RiikkaK Rasti-Nokia Ilmoittautuminen A 09-01-2024
Mikael Koskinen Mikael Rasti-Nokia Ilmoittautuminen A 09-01-2024
Samuli Saarinen ssaarinen Rasti-Nokia Ilmoittautuminen A 09-01-2024
Sari Saarijärvi SariS Ilmoittautuminen A 09-01-2024
Veikko Hukkanen VHukkanen Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen A 09-01-2024
Jenni Hukkanen JHukkanen Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen A 09-01-2024
Toivo Hukkanen thukkane Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen A 09-01-2024
Olli Vartiala OlliV Rasti-Nokia Ilmoittautuminen A 09-01-2024
Valtteri Vartiala ValtteriV Rasti-Nokia Ilmoittautuminen A 09-01-2024
Saana Lehtovirta SaanaZ Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen A 09-01-2024
Saara Malm SaaraMalm Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen A 09-01-2024
Ville Valkama VilleVa Rasti-Nokia Ilmoittautuminen A 09-01-2024
Kaisla Kalari kaisla.kalari Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen A 09-01-2024
Sampo Syväterä sampo.syvatera Espoon Suunta Ilmoittautuminen A 09-01-2024
Miina Ruoti miinaruoti Kangasala SK Ilmoittautuminen A 10-01-2024
Sonja Karjalainen SonjaK Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen A 10-01-2024
Marika Hara marika Koovee Ilmoittautuminen A 10-01-2024
Milla Hirvonen Milla Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen A 10-01-2024
Eemeli Pärssinen EemeliP Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen A 10-01-2024
Sirra Toivonen Sirra Kangasala SK Ilmoittautuminen A 10-01-2024
Timo Saarinen Tsaari Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen A 10-01-2024
Aarni Väliaho Aarniv09 Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen A 10-01-2024
Saana Ahti Santtu Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen A 10-01-2024
Tiina Ahti TiA Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen A 10-01-2024
Elias Szanti EliasSzanti Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen A 10-01-2024
Henna Saarinen HennaS Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen A 10-01-2024
Vilho Tolonen VilhoTolonen08 Rasti-Nokia Ilmoittautuminen A 10-01-2024
Sisu Bonden SisuB Hiiltomiehet, Rasti-Nokia Ilmoittautuminen A 10-01-2024
Vili Sipilä ViliSipilä Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen A 10-01-2024
.

Traning estimates

Add estimate
Own title Runner Comment likes
Description Added by Added at Action

Rideshare

Tyyppi Lähtöpaikka Käyttäjä Status

Ratings

Average
5.0
Distribution:
0
0
0
0
1

Filter ratings
0
0
0
0
1
Reset Filter
"5/5"

Comments


Please and login to leave comment