Training details

Tampereen seudun yhteisharjoitus, Nokia

Discipline: Suunnistus

Visibility: Public

Time: 03-04-24

Tapahtumapaikka:  Pirkkalaistori, 37100 Nokia (google maps).

Pysäköinti: Paikoitus omatoimisesti Pirkkalaistorin ja ympäristön parkkipaikoilla. Huomioikaa parkkikiekon käyttö. Pirkkalaistorin parkkialueet saattavat olla täynnä, varautukaa pieneen kävelymatkaan.

Kartta: Sprinttisuunnistuskartta 1:4000 / 2 m / A4. Omat karttamuovit. 

Maasto:  Nokian keskusta. Osittain puistoaluetta. Kohtuulliset korkeuserot. Huomioikaa ja noudattakaa kiellettyjä alueita Varovaisuutta teiden ylityksessä - käyttäkää suojateitä.

Radat: Rata A, n. 3,9 km. Rata B, n. 2,9 km. Rata C, n. 2,2 km. Ratapituudet alustavat. Matkat optimi/suorinta reittiä pitkin. Mikäli lunta on vielä paljon, matkaa tulee enemmän.

Lähdöt, ajanotto ja maali: Lähdöt 17:30-18:15 välillä. Maali sulkeutuu 19:00.

Ajanotto omilla kelloilla.

Harjoituksen teema: Vauhdikas sprintti, suoraviivainen suorittamien. Vähän vaativaa teknistä sprinttiä.

Rastit: Pienet rastiliput, ei koodeja.

Ilmoittautuminen: Viimeistään tiistaina 2.4.2024 klo 20. Ilmoittautuessa valittava rata.

Maksut: Harjoitus on ilmainen Tampereen Urheiluakatemian urheilijoille sekä TP:n, Kooveen, KangSK:n ja Rasti-Nokian jäsenille. Muille hinta on 4 € aikuinen ja 2 € 18 v tai nuorempi.

Maksutavat: Nokirasteilla käyvät maksutavat.

Yhteyshenkilö: Jari Jokela, jari.jokela@tintti.net, 0504860445

Training place


Participants

Firstname Lastname User Club Type Add info Time Toimenpide
Mikko Vainio MikkoVainio Ilmoittautuminen B 29-03-2024
Sari Saarijärvi SariS Ilmoittautuminen A 29-03-2024
Riikka Koskinen RiikkaK Rasti-Nokia Ilmoittautuminen A 30-03-2024
Hanna-Mari Siivonen hanna-mari.siivonen@fimnet.fi Koovee Ilmoittautuminen B 31-03-2024
Aino Siivonen aino.siivonen Ilmoittautuminen C 31-03-2024
Eero Siivonen Eero.siivonen09@outlook.com Koovee Ilmoittautuminen B 31-03-2024
Anni Siivonen Anni.Siivonen Ilmoittautuminen B 31-03-2024
Jere Siivonen Jere.siivonen@gmail.com Pirkkalan Hiihtäjät Ilmoittautuminen A 31-03-2024
Mette Varjola varjomet Koovee Ilmoittautuminen A 31-03-2024
Johanna Varjola varjojoh Koovee Ilmoittautuminen B 31-03-2024
Veeti Varjola varjoveet Koovee Ilmoittautuminen B 31-03-2024
Kaisla Kalari kaisla.kalari Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen A 01-04-2024
Tanja Kalari tanja.kalari Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen A 01-04-2024
Mikael Koskinen Mikael Rasti-Nokia Ilmoittautuminen A 01-04-2024
Toni Venäläinen toniv Valkeakosken Haka Ilmoittautuminen A 01-04-2024
Petri Annila petann Ilmoittautuminen B 01-04-2024
Terhi Rajamäki Terhisk Kangasala SK Ilmoittautuminen B 01-04-2024
Arto Itkonen Arto_Itkonen Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen B 01-04-2024
Marika Hara marika Koovee Ilmoittautuminen A 01-04-2024
Miina Ruoti miinaruoti Kangasala SK Ilmoittautuminen A 01-04-2024
Heli Annila Heli Epilän Esa Ilmoittautuminen B 01-04-2024
Tuomas Kinnari tuomask Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen A 01-04-2024
msporkka Ilmoittautuminen A 01-04-2024
Selma Turpeinen selma Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen A 01-04-2024
Saana Turpeinen samppu Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen A 01-04-2024
Aapo Turunen AapoT Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen B 01-04-2024
Rasmus Samposalo RasmusS Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen B 01-04-2024
Emilia Uurasjärvi EmiliaU Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen A 01-04-2024
Inkamari Kalari inkamari.kalari Ilmoittautuminen B 01-04-2024
Marjut Dimitrow Marru Koovee Ilmoittautuminen B 01-04-2024
Leevi Pinta Leevi Koovee Ilmoittautuminen A 01-04-2024
Maria Breitholtz mariamarkula Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen B 01-04-2024
Jere Simola jere.simola Koovee Ilmoittautuminen A 01-04-2024
Annika Rantanen AnnikaR Koovee Ilmoittautuminen A 02-04-2024
VenlaVuolukka Koovee Ilmoittautuminen B 02-04-2024
Saara Malm SaaraMalm Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen A 02-04-2024
Kaj Koskinen kaj.koskinen@pp.inet.fi Valkeakosken Haka Ilmoittautuminen A 02-04-2024
Arja Nurminen nurminen.ae@gmail.com Valkeakosken Haka Ilmoittautuminen B 02-04-2024
Päivi Nurminen paivinur@gmail.com Valkeakosken Haka Ilmoittautuminen B 02-04-2024
Sonja Karjalainen SonjaK Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen A 02-04-2024
Milla Karjalainen MillaK Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen B 02-04-2024
Sauli Karjalainen SauliK Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen C 02-04-2024
Ari Nurminen aunurminen@gmail.com Valkeakosken Haka Ilmoittautuminen B 02-04-2024
Voitto Backman Voitto Kangasala SK Ilmoittautuminen A 02-04-2024
Antto Backman AnttoB Kangasala SK Ilmoittautuminen C 02-04-2024
Aapo Liponkoski Apikkaa Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen A 02-04-2024
Tuomo Gustafsson tuomas++ Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen B 02-04-2024
Pauli Kukkola paku Kangasala SK, Siilin Rasti Ilmoittautuminen A 02-04-2024
Riikka H RH68 Kangasala SK Ilmoittautuminen A 02-04-2024
Sini Vallittu SiniVallittu Kangasala SK Ilmoittautuminen B 02-04-2024
Tuuli Vallittu tuulivallittu Kangasala SK Ilmoittautuminen A 02-04-2024
Mikko Vallittu MikkoV Kangasala SK Ilmoittautuminen B 02-04-2024
Veikko Hukkanen VHukkanen Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen A 02-04-2024
Jenni Hukkanen JHukkanen Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen A 02-04-2024
Santeri Sainio Sane Kangasala SK Ilmoittautuminen A 02-04-2024
Vilho Paju vilhopaju Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen A 02-04-2024
Eelis Paju eelispaju Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen A 02-04-2024
Erno Paju ernopaju Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen A 02-04-2024
Eeva-Maija Turpeinen eevist Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen A 02-04-2024
Paavo Heikkinen pavelski Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen A 02-04-2024
Karoliina Laamanen Karoliina_la Tampereen Pyrintö, Tarpian Suunta Ilmoittautuminen A 02-04-2024
Ilona Pärssinen Ilonap Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen A 02-04-2024
Eemeli Pärssinen EemeliP Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen A 02-04-2024
Elmeri Kinnari elmerik Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen A 02-04-2024
Aulikki Korpio Aulikki Valkeakosken Haka Ilmoittautuminen B 02-04-2024
pg Ilmoittautuminen C 02-04-2024
Ville Repo VilleR Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen A 02-04-2024
Saku Repo Sakke Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen A 02-04-2024
Hugo Repo Hugo Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen B 02-04-2024
Vili Sipilä ViliSipilä Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen A 02-04-2024
Jari Heikkinen pahkina Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen A 02-04-2024
Terhi Heikkinen TerhiH Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen A 02-04-2024
Juho Heikkinen JuhoH Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen B 02-04-2024
HannuH Ilmoittautuminen B 02-04-2024
Matias Kuikko Matias_Kuikko Kangasala SK Ilmoittautuminen A 02-04-2024
.

Traning estimates

Add estimate
Own title Runner Comment likes
Description Added by Added at Action

Rideshare

Tyyppi Lähtöpaikka Käyttäjä Status

Ratings

Average
Distribution:
0
0
0
0
0

Filter ratings
0
0
0
0
0
Reset Filter

Comments

2 weeks, 2 days ago - RH68

Kenkäsuositus?

2 weeks, 1 day ago - jokela

>95% sulaa, puistossa muutama jäätikköinen kohta. Pärjää ilman nastoja.


Please and login to leave comment