Suunnistus

VJ-yöcup 2

VJ-Yöcup 2025 Ilmoittautuminen ei ole käytössä tälle tapahtumalle
30.10.2025 17:45
Visibility: Public
6
276
GPS-maps not ready
Organizers: Koovee

Tulokset

GPS-seuranta:

A-rata ja B-rata

Livelox (aukeaa klo 19).

Tapahtumapaikka: Ojalan päiväkoti

Pysäköinti: Ojalan päiväkodin parkkipaikka, tienvarsipysäköinti, rakenteilla olevan tontin sorakenttä. Noudata pysäköintiopastusta.

Maasto: Aitovuori. Pääosin hyväkulkuista ja vaihtelevaa havumetsää, jossa on runsas tie- ja polkuverkosto. Maasto tarjoaa sekä nopeita juoksulinjoja että teknisesti haastavia alueita. Paikoin esiintyy kivikkoa ja tiheikköä, mutta suurimmaksi osaksi kulkukelpoisuus on hyvä. Vaaran paikkoja ovat erityisesti korkeat jyrkänteet, jotka vaativat tarkkuutta reitinvalinnoissa ja lähestymisessä. Näkyvyys vaihtelee avoimista mäntykankaista tiheämpiin kuusikoihin.

Radat:

Rata A:  8,4 km ja 24 rastia. Vaikea, hajonta, kartan kääntö.

Rata B:  5,9 km ja 18 rastia. Vaikea, hajonta, kartan kääntö.

Rata C:  2,9 km ja 8 rastia. Helppo, ei hajontaa.

Kartta: 10/2025. Mittakaavat: rata A 1:10000, rata B 1:10000 tai 1:7500 (ilmoitettava ilmoittautumisen yhteydessä), rata C 1:7500, käyräväli 5m, koko A4. Omat karttamuovit.

Lähdöt, ajanotto ja maali: Yhteislähtö klo 18:30. Kartat jaetaan lähtöpaikalla. Ajanotto emiteillä. Maalileimaus.

Rastit: Rastilippu ja emit-leimasin. Rastikoodi on narusta roikkuvassa leimasimessa.

Ilmoittautuminen: Keskiviikkoon 29.10. klo 21 mennessä. Ilmoittautumisen yhteydessä ilmoitettava haluttu mittakaava B-radalle! 

Rekisteröityminen: Tapahtumapaikalla klo 17.45 alkaen. Katso toimintaohjeet alta.

Maksut: Aikuiset 8€, alle 18v 3€. Yöcup on ilmainen Tampereen Urheiluakatemian urheilijoille.

Emit-vuokra: 3€

Maksutavat: Käteinen ja MobilePaylla Kooveen numeroon: 85357.

Ratamestari: Timo Sild

Yhteyshenkilö: Timo Sild, +358447748867

 

TOIMINTAOHJEITA

Olethan tallentanut Emit-korttisi numeron O-Skills käyttäjätietoihisi!

Pakollinen tapahtumaan sisäänkirjautuminen Emitin kanssa ja maksu/maksutositteen esittäminen tapahtumakeskuksen INFO:ssa klo 17.45 lähtien. Tee nämä mieluummin ajoissa kuin myöhään. Näin järjestäjillä on tarkka tieto maastoon lähteneistä suunnistajista. Myös keskeyttäneiden suunnistajien tulee ilmoittautua maalissa, ettei järjestäjien tarvitse turhaan odotella heitä metsästä.

Emitin nollaaminen tapahtuu lähtöalueella ennen lähtöpaikalle järjestäytymistä. Kilpailijat järjestäytyvät lähtöalueelle riveihin 5 min ennen omaa lähtöä. Akatemia- ja harjoitusryhmäsuunnistajat sijoittuvat eteen. Muut kilpailijat asettuvat seuraaviin linjoihin ja kuntosuunnistajat viimeisiksi. Kartat otetaan ämpäreistä rivistöön asettuessa. Karttaa saa katsoa vasta lähtöhetkellä.

GPS-seuranta: Seurattaville omat GPS-liivit tai vastaavat mukaan. GPS-laitteet jaetaan lähtöpaikan vieressä klo 18 alkaen.

Sijainti
Want to participate?

Log in to sign up for this event and access all features!

Log In
Loading...

Yhteenveto tulossa...

Serie Participants
A 24
B 78
C 30
Serie Free places Number of controls Length Participants Actions
A Black - Very Challenging
Available None None 25
B Blue - Challenging
12 None None 88
C Orange - Intermediate
Available None None 31
Rideshare
Offering Ride Open
Ylöjärvi (Asuntila)
terohe
Tero Heittola @terohe

17:15-30 välillä lähdössä

Ratings

Average
Distribution:
0
0
0
0
0

Filter ratings
0
0
0
0
0
Reset Filter
Log in to view GPS tracks.

Comments

5 months, 2 weeks ago - Jaana

Hei!
Saisiko 1:7500 kartan B-radalle?
Yt. Jaana Pietilä-Annala

5 months, 2 weeks ago - emmileh

Kiitos Juho Noponen varalampun lainasta, hyvin toimi! T: Emmi Lehkonen

Please login to leave a comment.