Suunnistuksen SM-tilasto: 2020

Suunnistus, 2020, R1 ja R2 Girl in a jacket

Sija Seura Lumonite SM-yö 2020 SM erikoispitkä 2020 SM-keskimatka 2020 SM-sprintti 2020 Salossa Suunnistuksen SM-viestit Suunnistuksen pitkän matkan SM-kilpailut - finaali R1+R2 Yhteensä
1 Tampereen Pyrintö 84 35 76 98 94 88 475
2 Espoon Suunta 50 41 52 81 58 48 330
3 MS Parma 26 50 53 85 45 67 326
4 Lynx 23 42 56 81 39 67 308
5 Jämsän Retki-Veikot 44 25 69 65 49 52 304
6 Helsingin Suunnistajat 53 44 54 51 32 68 302
7 Kalevan Rasti 0 45 45 28 18 48 184
8 Lahden Suunnistajat-37 55 43 20 29 11 11 169
9 Paimion Rasti 18 34 39 20 15 28 154
10 Kouvolan Suunnistajat 39 26 25 27 12 22 151
11 OK 77 31 23 24 13 17 28 136
12 Pargas IF 28 21 18 20 14 16 117
13 Koovee 12 25 11 39 27 1 115
14 Turun Suunnistajat 10 17 26 27 10 24 114
15 Kangasala SK 8 15 22 13 19 20 97
16 Ounasvaaran Hiihtoseura 18 21 11 17 7 18 92
17 SK Pohjantähti 26 15 13 12 12 11 89
18 Valkeakosken Haka 18 7 12 17 8 22 84
19 Hiisirasti 7 18 15 21 2 17 80
20 Lapuan Virkiä 15 4 10 26 8 12 75
21 Rastikarhut 30 10 5 5 9 16 75
22 Ikaalisten Nouseva-Voima 17 20 17 6 9 6 75
23 Suunta Jyväskylä 17 16 13 12 11 2 71
24 Rasti-Lukko 12 12 15 1 6 24 70
25 Vehkalahden Veikot 13 5 11 27 12 0 68
26 Rasti-Nokia 5 18 12 21 0 12 68
27 Turun Metsänkävijät 17 13 5 24 6 1 66
28 Espoon Akilles 14 12 9 19 0 11 65
29 Kuopion Suunnistajat 9 12 7 19 5 6 58
30 OK Trian 11 7 11 5 14 9 57
31 Hiidenkiertäjät 0 12 6 12 9 18 57
32 Vaajakosken Terä 11 5 7 0 11 15 49
33 Rajamäen Rykmentti 14 12 7 7 9 0 49
34 Rasti-Jussit 4 8 7 13 0 11 43
35 Hollolan Urheilijat -46 0 10 8 15 0 9 42
36 Angelniemen Ankkuri 1 14 4 0 20 3 42
37 Alatornion Pirkat 11 5 5 8 0 12 41
38 Raja-Karjalan Suunnistajat 9 4 8 7 0 11 39
39 Anttolan Urheilijat 10 6 6 8 1 6 37
40 Lounais-Hämeen Rasti 0 11 8 17 0 1 37
41 Hämeenlinnan Suunnistajat 6 5 6 9 6 5 37
42 Saarijärven Pullistus 8 8 12 0 0 5 33
43 IF Brahe 0 11 7 3 5 7 33
44 OK Raseborg 5 5 5 11 0 4 30
45 Navi 0 4 9 17 0 0 30
46 SK Uusi 4 0 2 20 4 0 30
47 Hiiltomiehet 2 8 6 6 2 6 30
48 Keravan Urheilijat 7 5 7 5 0 4 28
49 Kokkolan Suunnistajat 2 0 0 8 10 6 26
50 Olavin Rasti 6 9 0 11 0 0 26
51 Vetelin Urheilijat 6 6 8 0 0 6 26
52 Asikkalan Raikas 8 14 0 0 0 3 25
53 Lappeen Riento 2 12 5 6 0 0 25
54 Suomusjärven Sisu 0 9 6 2 3 4 24
55 Ulvilan Ura 13 0 1 1 2 7 24
56 Pihkaniskat 1 0 3 12 4 4 24
57 Kymin Suunnistajat 5 9 0 4 4 0 22
58 Hauhon Sisu 6 8 2 0 2 4 22
59 IF Femman 9 0 0 5 6 0 20
60 Rasti-Kurikka 3 3 3 5 4 2 20
61 Hirvensalon Heitto 0 6 0 4 4 4 18
62 Hyvinkään Rasti 6 0 0 4 8 0 18
63 Kimito SF 0 0 5 5 6 2 18
64 Tarpian Suunta 6 5 6 0 0 0 17
65 Suosmeren Salpa 0 5 6 3 0 3 17
66 Itä-Hämeen Rasti 0 3 3 0 5 4 15
67 Mäntsälän Urheilijat 6 6 3 0 0 0 15
68 Loimaan Jankko 8 3 2 2 0 0 15
69 RasTiimi 8 0 6 0 0 0 14
70 Savon Suunta 4 6 4 0 0 0 14
71 Vakka-Rasti 0 1 5 0 4 4 14
72 Vaalan Karhu 5 3 6 0 0 0 14
73 Halsuan Toivo 1 4 2 7 0 0 14
74 Kankaanpään Suunnistajat 0 0 6 7 0 0 13
75 Maarian Mahti 4 1 5 0 3 0 13
76 Oulun NMKY:n Urheilijat 0 0 1 2 4 6 13
77 Rasti 88 0 6 0 4 0 2 12
78 Rasti-Jyry 4 0 0 3 5 0 12
79 Rasti E4 5 0 0 0 3 4 12
80 Riihimäen Suunnistajat 5 3 3 0 0 1 12
81 Perämeren Rasti 0 4 5 0 0 2 11
82 Kontiolahden Urheilijat 2 0 5 0 0 4 11
83 Joutsenon Kullervo 1 10 0 0 0 0 11
84 Kaakon Rasti 2 4 0 5 0 0 11
85 Someron Esa 3 2 1 0 0 5 11
86 Keski-Karjalan Rasti 6 2 3 0 0 0 11
87 Hämeenlinnan Tarmo 0 2 0 5 0 3 10
88 Vihtavuoren Pamaus 8 2 0 0 0 0 10
89 Piikkiön Kehitys 0 1 0 0 3 6 10
90 Ylistaron Kilpa-Veljet 1 2 0 0 0 6 9
91 Suunta-Sepot 0 0 6 0 3 0 9
92 Länsi-Rajan Rasti 0 0 0 8 0 0 8
93 Suunta 2000 2 2 0 4 0 0 8
94 Malax IF 0 4 0 0 0 4 8
95 Keuruun Kisailijat 0 8 0 0 0 0 8
96 Sweden 2 0 0 6 0 0 8
97 Kortesjärven Järvi-Veikot 0 0 6 0 0 1 7
98 Sotkamon Jymy 4 2 0 1 0 0 7
99 Pihtiputaan Tuisku 0 4 0 0 0 3 7
100 Säyneisen Salpa 1 5 0 0 0 1 7
101 SOC Asikkala 0 0 0 7 0 0 7
102 Kyrös-Rasti 0 0 0 7 0 0 7
103 Rauman Työväen Urheilijat 0 0 0 2 0 5 7
104 UNO SK 0 0 0 2 0 5 7
105 Ylikiimingin Nuijamiehet 4 1 0 0 0 1 6
106 OK Kristina 0 1 0 0 0 5 6
107 Lammin Säkiä 0 0 0 4 2 0 6
108 Oriveden Ponnistus 0 0 4 1 0 0 5
109 Juvan Urheilijat 5 0 0 0 0 0 5
110 Pietarsaaren Hiihtäjät 5 0 0 0 0 0 5
111 IK Falken 3 0 2 0 0 0 5
112 Nastolan Terä 1 0 1 0 0 3 5
113 Solf IK 0 0 0 4 0 0 4
114 Salon Viesti 0 0 4 0 0 0 4
115 Tuupovaaran Sepot 4 0 0 0 0 0 4
116 Leppävaaran Sisu 0 0 0 3 0 1 4
117 Nivalan Suunnistajat 1 3 0 0 0 0 4
118 Järvenpään Palo 0 0 4 0 0 0 4
119 Uuraisten Urheilijat 0 4 0 0 0 0 4
120 Rastivarsat 1 0 0 0 0 2 3
121 Rastiketut 0 0 0 3 0 0 3
122 Siilin Rasti 0 0 0 3 0 0 3
123 Kajaanin Suunnistajat 0 1 2 0 0 0 3
124 Saloisten Reipas 0 2 0 0 0 1 3
125 Karkki-Rasti 0 0 0 0 3 0 3
126 Suunta Jurva 0 0 0 3 0 0 3
127 OK Botnia 0 0 0 2 0 0 2
128 SWE 0 0 2 0 0 0 2
129 Pitäjänmäen Tarmo 0 0 0 2 0 0 2
130 Ilomantsin Urheilijat 2 0 0 0 0 0 2
131 Kuortaneen Kunto 0 0 0 0 0 2 2
132 Perttelin Peikot 0 0 0 2 0 0 2
133 Ähtärin Urheilijat 0 2 0 0 0 0 2
134 Rasti-Hyry 0 2 0 0 0 0 2
135 Halikon Hakoniskat 0 0 0 1 0 0 1
136 Lieksan Rasti 0 0 0 0 0 1 1
137 IK Kronan 0 0 1 0 0 0 1
138 Petäjäveden Petäjäiset 0 0 0 0 0 0 0
139 Kalajoen Junkkarit 0 0 0 0 0 0 0
140 Epilän Esa 0 0 0 0 0 0 0
141 Etelä-Kymen Suunnistajat 0 0 0 0 0 0 0
142 Viitasaaren Suunta 0 0 0 0 0 0 0
143 Hinnerjoen Yritys 0 0 0 0 0 0 0
144 IF Minken 0 0 0 0 0 0 0
145 Iitin Pyrintö 0 0 0 0 0 0 0
146 Vaasan Suunnistajat 0 0 0 0 0 0 0
147 Kauhavan Wisa 0 0 0 0 0 0 0
148 Pudasjärven Urheilijat 0 0 0 0 0 0 0
149 Kristina 0 0 0 0 0 0 0
150 Pälkäneen Luja-Lukko 0 0 0 0 0 0 0
151 SK Vuoksi 0 0 0 0 0 0 0
152 Laitilan Jyske 0 0 0 0 0 0 0
153 Lauttakylän Luja 0 0 0 0 0 0 0
154 Luumäen Rasti 0 0 0 0 0 0 0
155 Närpes OK 0 0 0 0 0 0 0
156 Oulaisten Huima 0 0 0 0 0 0 0
157 Pellon Ponsi 0 0 0 0 0 0 0
158 Lahden Taimi 0 0 0 0 0 0 0