Harjoitusyksityiskohdat

SuHu-tähtiharjoitus, Tampere

Laji: Suunnistus

Näkyvyys: Julkinen

Ajankohta: 21-01-23

Ratamestari: Antti Harju

Järjestäjä: Koovee ja Tampereen Pyrintö

Teema: Sprintti

Aika ja paikka: 21.1.2023 klo 11 Hervannan Kampus alue.

Kokoontuminenhttps://goo.gl/maps/vbwwvRDo2wy4rF236

Paikoitus: Kampuksen pysäköintialueet (Korkeakoulunkatu)

 

Tarkemmat tapahtumaohjeet

 

HARJOITUKSEN BULLETIN;

https://drive.google.com/file/d/1fv8TeAD3UaFwJSdH957SoCP1Ii0u3GUE/view?usp=drivesdk

Kohderyhmä:15-20v. nuoret ja seurojen edustus/akatemiaurheilijat

Ilmoittautuminen: Ti 17.1.klo 20 mennessä

Laita ilmo lisätietoihin sarja!  Esim. H16

Kartta: Hervanta 1:4000/ 2m A4 

Radat: 2x n.2,5km  hajontaradat

Lähtö ja maali: Kampus alue

LÄHTÖRYHMÄT/-AJAT, GPS-SEURATTAVAT:

https://drive.google.com/file/d/1nmQYp3pKuT74jth0cSbOqzx3cPjtbySh/view?usp=drivesdk

Rastit: Isot rastiliput, kosketusleimaus

GPS seuranta: Laitteet jaetaan tapahtumapaikalla klo 10.15- 10.50

Ajanotto: Järjestäjien käsiajanotto. 

Maasto: 95% urbaani kampus/kerrostaloalue, 5% maasto.Suositeltava kenkävalinta nastari/nastalenkkari

Toteutustapa: Ryhmälähdöt max. 8 hlö(sarjoittain/tasoittain). Ryhmien lähtöväli 3min.Vetojen palautus 10 min ryhmän nopeimmasta.

Maksutavat: Tampereen alueen SuHu yhteistoiminta seurojen ulkopuolisille 4€ aikuinen ja 2€ alle 18v. Maksutavat Mobilepay; nro 85357 tai käteinen (tasaraha kartanjakajalle)

Järjestäjän yhteystiedot:  Koovee; Mikko Eskola, TP; Annika Viilo ja Petri Kuusinen, Rtm: Antti Harju

Harjoituksen analysointi: Harjoituksesta tuotetaan analyysipaketti PDF jaettavaksi seuroille.

PDF: https://drive.google.com/file/d/13UvhPmCKPU00ClTVvjctbYUK474rxWHA/view?usp=share_link

Power Point: https://docs.google.com/presentation/d/1g1hUaqDGRD29TyaVVBcTsIlHNbaM6BY0/edit#slide=id.p6

Huom! TP harrasteryhmäläiset ovat rastien poishakuryhmä.Kiertävät radat SuHu harjoituksen jälkeen n. klo 12.15  ja keräävät rastit pois!

Ilmoittautuneet

Etunimi Sukunimi Käyttäjä Seura Tyyppi Lisätiedot Aika Toimenpide
Annika Viilo annikaviilo Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen Valmentajakartta 12-01-2023
Tuomas Harju tumppi Rasti-Nokia Ilmoittautuminen 13-01-2023
Petri Kuusinen PetriK Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen Valmentajakartat 13-01-2023
Iida Koskinen IidaK Rasti-Nokia Ilmoittautuminen D16 13-01-2023
Kaarina Nurminen kaarina Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen 13-01-2023
Milla Hirvonen Milla Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen D21 13-01-2023
Maiju Oksanen maijuok Kangasala SK Ilmoittautuminen D21 13-01-2023
Vilma Liuha VilmaLi Kangasala SK Ilmoittautuminen D16 13-01-2023
Saana Kuusinen saana.k Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen D20 13-01-2023
Jari Jokela jokela Rasti-Nokia Ilmoittautuminen Valmentajakartta 14-01-2023
Ato Mattila Ato Kangasala SK Ilmoittautuminen H16 14-01-2023
Jaana Pietilä-Annala Jaana Kangasala SK Ilmoittautuminen valmentajakartta 14-01-2023
Ulrika Uotila ulrika Kangasala SK Ilmoittautuminen D21 14-01-2023
Aleksi Hauhia aleksi.hauhia Rasti-Jussit Ilmoittautuminen 14-01-2023
Anni Haanpää AnniH Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen D21 14-01-2023
Timo Sild Timolaurus Koovee Ilmoittautuminen H21 14-01-2023
Sofia Pellonperä sofiapellonperä Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen D21 14-01-2023
Onni Kinnunen OnniK Kangasala SK Ilmoittautuminen H16 15-01-2023
Niklas Göransson NiklasG Hämeenlinnan Suunnistajat Ilmoittautuminen H16 15-01-2023
Tuuli Vallittu tuulivallittu Kangasala SK Ilmoittautuminen D16 15-01-2023
Saila Kinni Saila Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen 15-01-2023
Lotta Eerola LottaE Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen D21 15-01-2023
Marika Hara marika Koovee Ilmoittautuminen D21 15-01-2023
Pihla Häkkinen pihlahakkinen Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen D20 15-01-2023
Helmi Turunen HelmiT Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen D15/D16 15-01-2023
Tuuli Jormanainen TuuliJo Kangasala SK Ilmoittautuminen D16 15-01-2023
Tomi Närvä tominarva Hiidenkiertäjät, Kangasala SK Ilmoittautuminen Valmentajakartta 15-01-2023
Ida Jussila idaj Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen 15-01-2023
Topias Immonen Topias Hämeenlinnan Suunnistajat Ilmoittautuminen H14/H16 15-01-2023
Vilma Mustonen vilma.mustonen Kangasala SK Ilmoittautuminen D16 15-01-2023
Mia Sipilä Mia Kangasala SK Ilmoittautuminen D18 15-01-2023
Isabella Lillqvist Isabella.Lillqvist Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen D18 15-01-2023
Sampo Syväterä sampo.syvatera Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen H16 15-01-2023
Miina Ruoti miinaruoti Kangasala SK Ilmoittautuminen D21 15-01-2023
Salla Mustikkamaa SallaM Hiiltomiehet, Koovee Ilmoittautuminen 16-01-2023
Oona Kaikkonen oonakai Koovee Ilmoittautuminen D18 16-01-2023
Petri Viitanen petriv Koovee Ilmoittautuminen 16-01-2023
Miki Vuorinen MikiV Koovee Ilmoittautuminen H18 16-01-2023
Sandra Mariani scmariani Koovee Ilmoittautuminen D16 16-01-2023
Frank Mariani fhmariani Koovee Ilmoittautuminen H12 16-01-2023
Olli Mylläri ollimyllari@gmail.com Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen H40, TP/Harrasteryhmä 16-01-2023
Olli Vartiala OlliV Rasti-Nokia Ilmoittautuminen 16-01-2023
Elias Szanti EliasSzanti Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen H16 16-01-2023
Oliver Alajoutsi oliver.alajoutsi Koovee Ilmoittautuminen 16-01-2023
Petteri Vigren Pevi Rasti-Nokia Ilmoittautuminen 16-01-2023
Valtteri Vigren Valtsu Koovee Ilmoittautuminen H14 16-01-2023
Joonas Salminen jjmsalminen Valkeakosken Haka Ilmoittautuminen H21 16-01-2023
Erika Ahlfors erika Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen D16 16-01-2023
Oskari Vartiala OskariV Rasti-Nokia Ilmoittautuminen H16 16-01-2023
Roope Lemberg RoopeLemberg Rasti-Jussit Ilmoittautuminen H20 16-01-2023
Vilho Tolonen Vilho08 Ilmoittautuminen H 16 16-01-2023
Jenny Ojala jennyojala Rastikarhut Ilmoittautuminen D20 16-01-2023
Jere Simola jere.simola Koovee Ilmoittautuminen H18 16-01-2023
Sakari Koivuniemi sr Ilmoittautuminen H21 16-01-2023
Timo Gröhn Eikka Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen Valmentajakartta 16-01-2023
Essi Väisänen essiv Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen D21 16-01-2023
Touko Ahtola kirppu100 Kangasala SK Ilmoittautuminen 16-01-2023
Roosa Pelkonen roosap Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen D21 16-01-2023
Anton Lemberg alemberg Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen H16 17-01-2023
Inka Joensivu inkajoensivu Rastikarhut Ilmoittautuminen 17-01-2023
Reetta Nieminen Reetta Valkeakosken Haka Ilmoittautuminen D18 17-01-2023
Mikko Hölli mikkoh Kangasala SK Ilmoittautuminen H21 17-01-2023
Jiri-Pekka Rissanen Jiri Kangasala SK Ilmoittautuminen 17-01-2023
Tero Viljanen TeroV Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen Valmentajakartta 17-01-2023
Ilmari Aho IlmAho Valkeakosken Haka Ilmoittautuminen H21 17-01-2023
Emilia Melender emiliamelender Rasti-Jussit Ilmoittautuminen D20 17-01-2023
Linnéa Davidsson linnéa Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen D17 17-01-2023
Maritta Nurmi maritta.helena@netikka.fi Ilmoittautuminen valmentajakartta + D21 7kpl SK Pohjantähdestä, A.Viilo on toimittanut osallistujalistan gps-numeroiden kera 17-01-2023
Arto Itkonen Arto_Itkonen Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen H55, TP / Harrasteryhmä, ei gps 17-01-2023
Henna Saarinen HennaSaa Koovee Ilmoittautuminen D21 17-01-2023
Daniel_Pompura Koovee Ilmoittautuminen H21 17-01-2023
Eero Sallinen eerosallinen Kangasala SK Ilmoittautuminen H18 17-01-2023
Aaro Hämäläinen AaroH Kangasala SK Ilmoittautuminen H16 17-01-2023
Teemu Hämäläinen TeemuH Kangasala SK Ilmoittautuminen Valmentajakartta/H16 17-01-2023
Matias Kuikko Matias_Kuikko Kangasala SK Ilmoittautuminen H16 17-01-2023
Jenni Hukkanen JHukkanen Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen TP / Harrasteryhmä 17-01-2023
Mikko Vallittu MikkoV Kangasala SK Ilmoittautuminen Valmentajakartta 17-01-2023
Eevi Kulju eevikulju Hämeenlinnan Suunnistajat Ilmoittautuminen D18 17-01-2023
Tiina Jussila TiinaJ Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen TP Harrasteryhmä (=lippujen poishakutiimi) 17-01-2023
Emma EmmaR Hämeenlinnan Suunnistajat Ilmoittautuminen ilmoittautuminen D18 17-01-2023
Eelis Paju eelispaju Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen H14 17-01-2023
Vilho Paju vilhopaju Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen H16 17-01-2023
Topias Helminen telminen Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen H21 17-01-2023
Arttu Ritala ritalarttu Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen 17-01-2023
Rauli Aho RauliAho Valkeakosken Haka Ilmoittautuminen 17-01-2023
Venla Taulavuori venlataulavuori Jämsän Retki-Veikot Ilmoittautuminen D21 17-01-2023
Alli Kajander AlliKajander Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen D17 17-01-2023
Pihla Lampinen pihlalampinen Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen D17 18-01-2023
Anttoni Mäki-Laurila anttoni Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen H18 18-01-2023
Venla Harju venla.harju Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen D21 18-01-2023
Kaisla Häkkinen kaisla Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen - 21-01-2023
.
Arvion otsikko Urheilija Kommentteja tykkäykset
Kuvaus Lisääjä Lisätty Toimenpide

Kimppakyydit

Tarve Mistä Jäsen Tila

Hae tai tarjoa kimppakyytiä


Kommentit


Ole hyvä ja kirjaudu jättääksesi kommentin.