Harjoitusyksityiskohdat

SuHu-tähtiharjoitus, Tampere

Laji: Suunnistus

Näkyvyys: Julkinen

Ajankohta: 03-12-22

Analyysi - katso liitetiedostot!

Tulokset

GPS prologi (GPS-seuranta)

GPS prologi (Loggator)

GPS puolivälierä (GPS-seuranta)

GPS puolivälierä (Loggator)

GPS finaali (GPS-seuranta)

GPS finaali (Loggator)

Kohderyhmä: 

Seurojen 15-20 vuotiaat nuoret ja akatemia/edustusryhmien urheilijat

Ilmoittautuminen: 01.12.2022 klo 22 mennessä

Ratamestarit: Sild bros

Järjestäjä: Koovee

Teema: Metsäsprintti - prologi ja takaa-ajo

Aika ja paikka: 03.12.2022, Myllyvuori, ensimmäinen lähtö klo 11 

Paikoitus: Suolijärven ulkoilumaja, navigointiosoite Suolijärvenkatu 7, 33720 Tampere

 

Tarkemmat tapahtumaohjeet

Kartta: Myllyuori-Koipijärvi 1:5000/5m (päivitetty 10/2022). Oma karttamuovi A4.

Radat: Prologi 1,8 km, 9 rastia. Välierä 2,2 km, 11 rastia. Finaali 1,6 km, 12 rastia.

Lähtö ja maali: Prologin lähtöpaikka sijaitsee Myllyvuoren länsireunassa. https://goo.gl/maps/exnAB3NDdmnBJRVH7

Rastit: Iso rastilippu ja emit leimasin

Ajanotto: Emit

GPS-seuranta: Harjoituksessa on käytössä GPS-seuranta. Lista seurattavista ilmestyy ilmoittautumisen loputtua. Omat GPS-liivit tai vastaavat mukaan. Seurantalaitteet jaetaan prologin lähtöpaikalla klo 10.30-10.50

Maasto: Ihan OK tamperelaiseksi.

Toteutustapa: Prologissa väliaikalähdöt, lähtöväli 30s. Lähtölista julkaistaan ilmoittautumisen loputtua. Välierissä parilähdöt prologin tulosten perusteella. Finaalissa takaa-ajo välierien tulosten perusteella.

Maksutavat: SuHu-piirin ulkopuolisille hinta on 4 € aikuinen ja 2 € 18 v tai nuorempi. Maksutavat: Suoraan Koovee ry./suunnistusjaoston tilille OKOYFIHH FI9757300820112940 tai MobilePaylla (lyhytnumero 85357) tai käteisellä kartan jakajalle.

Järjestäjän yhteystiedot: Timo Sild, timo.sild@koovee.fi, +358447748867

Harjoituksen analysointi: Harjoituksesta ei pidetä järjestäjän toimesta kaikille yhteistä analyysiä, vaan tarkoitus on pitää analyysit seuran sisällä pienemmissä ryhmissä. Harjoituksesta tuotetaan seuravalmentajille PDF-muotoinen analyysipaketti, jota voi käyttää hyödyksi harjoitusanalyysiä pidettäessä.

Harjoituksen paikka


Ilmoittautuneet

Etunimi Sukunimi Käyttäjä Seura Tyyppi Lisätiedot Aika Toimenpide
Timo Sild Timolaurus Koovee Ilmoittautuminen 10-11-2022
Sampo Syväterä sampo.syvatera Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen 20-11-2022
Sandra Mariani scmariani Koovee Ilmoittautuminen 21-11-2022
Tuomas Harju tumppi Rasti-Nokia Ilmoittautuminen 21-11-2022
Iida Koskinen IidaK Rasti-Nokia Ilmoittautuminen 21-11-2022
Alli Kajander AlliKajander Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen 21-11-2022
Joona Vuorenmaa JoonaV Koovee Ilmoittautuminen 22-11-2022
Eevert Kenttämies kent Koovee Ilmoittautuminen 22-11-2022
Saana Kuusinen saana.k Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen - 23-11-2022
Pihla Lampinen pihlalampinen Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen 27-11-2022
Siina Lampinen siinalampinen Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen 27-11-2022
Meri Talvitie meritalvitie Koovee Ilmoittautuminen 27-11-2022
Ato Mattila Ato Kangasala SK Ilmoittautuminen 27-11-2022
Topi Hyytiäinen Topi Kangasala SK Ilmoittautuminen 27-11-2022
Miro Sivonen Miro Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen 27-11-2022
Annika Viilo annikaviilo Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen valmennuskartta 27-11-2022
Tomi Närvä tominarva Hiidenkiertäjät, Kangasala SK Ilmoittautuminen Valmentajakartta 27-11-2022
Petri Kuusinen PetriK Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen Valmentajakartat 27-11-2022
Matias Kuikko Matias_Kuikko Kangasala SK Ilmoittautuminen 27-11-2022
Oona Kaikkonen oonakai Koovee Ilmoittautuminen 27-11-2022
Onni Kinnunen OnniK Kangasala SK Ilmoittautuminen 28-11-2022
Konsta Mäkelä Konsta_makela Koovee Ilmoittautuminen 28-11-2022
Aino Poijärvi aino.poijärvi Koovee Ilmoittautuminen 28-11-2022
Vilma Mustonen vilma.mustonen Kangasala SK Ilmoittautuminen 28-11-2022
Arttu Ritala ritalarttu Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen 28-11-2022
Väinö Pusa Väinöpusa Kangasala SK Ilmoittautuminen 28-11-2022
Erika Ahlfors erika Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen 28-11-2022
Tuuli Jormanainen TuuliJo Kangasala SK Ilmoittautuminen 28-11-2022
Emmi Honkala emmih Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen 28-11-2022
Aapo Liponkoski Apikkaa Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen 29-11-2022
VilhoTolonen Ilmoittautuminen 29-11-2022
Annika Rantanen AnnikaR Koovee Ilmoittautuminen 29-11-2022
Joona Malmi Joona_M Kangasala SK Ilmoittautuminen 29-11-2022
Tuuli Vallittu tuulivallittu Kangasala SK Ilmoittautuminen 29-11-2022
Jaana Pietilä-Annala Jaana Kangasala SK Ilmoittautuminen 29-11-2022
Lumi Heinilä lumi.heinila Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen 29-11-2022
Elias Szanti EliasSzanti Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen 30-11-2022
Reetta Nieminen Reetta Valkeakosken Haka Ilmoittautuminen 30-11-2022
Henna Saarinen HennaSaa Koovee Ilmoittautuminen 30-11-2022
Emma-Riikka Laamanen er Tampereen Pyrintö, Tarpian Suunta Ilmoittautuminen 30-11-2022
Oskari Vartiala OskariV Rasti-Nokia Ilmoittautuminen 30-11-2022
Pihla Häkkinen pihlahakkinen Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen 30-11-2022
Eero Sallinen eerosallinen Kangasala SK Ilmoittautuminen 30-11-2022
Venla Harju venla.harju Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen 01-12-2022
Isabella Lillqvist Isabella.Lillqvist Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen 01-12-2022
Jenny Ojala jennyojala Rastikarhut Ilmoittautuminen 01-12-2022
Akseli Penttilä Akseli Koovee Ilmoittautuminen 01-12-2022
Salla Mustikkamaa SallaM Hiiltomiehet, Koovee Ilmoittautuminen 01-12-2022
Sofia Pellonperä sofiapellonperä Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen 01-12-2022
Kalle Taura KalleT Valkeakosken Haka Ilmoittautuminen 01-12-2022
Seppo Kuusisto SeppoK Koovee Ilmoittautuminen 01-12-2022
Ilona Tikkakoski ilona.tikkakoski Tampereen Pyrintö Ilmoittautuminen 01-12-2022
Rauli Aho RauliAho Valkeakosken Haka Ilmoittautuminen 01-12-2022
.
Arvion otsikko Urheilija Kommentteja tykkäykset
Kuvaus Lisääjä Lisätty Toimenpide
SuHu tähtiharjoitus analyysi Timolaurus 05-12-2022

Kimppakyydit

Tarve Mistä Jäsen Tila

Hae tai tarjoa kimppakyytiä


Kommentit


Ole hyvä ja kirjaudu jättääksesi kommentin.